Gastroenterolodzy z Wrocławia, Warszawy czy Szczecina zagościli na konferencji naukowej gastroenterologicznej zorganizowanej przez Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie. Prawie 140 osób kilka godzin w sobotę 25 marca słuchało ważnych wykładów, rozmawiało i dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami. Specjaliści od układu pokarmowego, którzy odwiedzili Lubin są najlepszymi gastroenterologami w Polsce. 

 

MCZ S.A. zaprosił najlepszych specjalistów gastroenterologów na konferencję naukową do Lubina. 25 marca frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Spodziewano się około 100 osób. Na spotkanie przybyło 140 uczestników. – Bardzo się cieszymy, że wszystkim udało się znaleźć czas i do nas dołączyć – mówił Marek Ścieszka ordynator Oddziału gastroenterologicznego w szpitalu MCZ S.A. w Lubinie, a zarazem wiceprezes ds. medycznych w spółce. – Obecny jest cały zarząd Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Konferencja jest dedykowana lekarzom POZ. Omówimy dziś z kolegami z innych klinik kilka przypadków klinicznych. Współpracujemy głównie z ośrodkami z Wrocławia, ale są tu dziś obecni kierownicy klinik MSWiA w Warszawie i w Szczecinie, Kliniki Centrum Onkologii w Warszawie czy Uniwersytetu Śląskiego  – dodawał doktor Ścieszka. 

Wśród wykładów i dyskusji pojawiły się takie tematy, jak “Aktualne zalecenia w terapii zaburzeń czynnościowych układu pokarmowego”, “Czy każda zgaga to refluks?”, “Hiperkreatyninemia w marskości wątroby” czy też “Współpraca gastroenterologa z radiologiem”. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę