Codziennie dochodzi tu do wymuszeń pierwszeństwa. Tym razem doszło do solidnej stłuczki. Kierowca zapomniał o prawej stronie i uderzył w porsche.

Kierowca ranault scenic, przyznaje, że zamyślił się wjeżdżając na parking. Przyznał, że może jeszcze dobrze nie odespał pracy w nocy i stąd ta nieuwaga. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Renault jechało niby główną droga w kierunku Tesco. Z prawej strony z parkingu wyjeżdżało porsche cayenne. Na skrzyżowaniu samochody zderzyły się. Kierowca renault został ukarany mandatem gdyż wymusił pierwszeństwo przejazdu i spowodował kolizję pojazdów.

Parking przy Tesco to poligon dla uwagi zmotoryzowanych. Regularnie zapominają, albo nie patrzą, jeżdżą na pamięć – każda z definicji będzie prawidłowa i regularnie dochodzi do groźnych sytuacji dla zmotoryzowanych prawidłowo wyjeżdżających z parkingów. Pod Tesco skrzyżowania równorzędne są wyraźnie oznakowane przy głównym wjeździe na parking. To oznacza, że obowiązuje zasada pierwszeństwa dla wyjeżdżających z prawej strony.

Przypomnijmy, że takie same reguły jazdy obowiązują na parkingach przy Castoramie, czy Auchan

zdjęcia za zgodą portalu DLU24.pl 
więcej zdjęć pod adresem: http://dlu24.pl/2017/03/porsche-rozbite-tesco/

 

Poprzedni artykułDocieplenia za unijne pieniądze – najpierw Topolowa
Następny artykułŚmiertelny wypadek pod Castoramą