Trwają ferie zimowe. Dla dzieci to czas, kiedy mogą poszaleć na nartach, sankach czy łyżwach. Jednak nie wszystkie pociechy  góry. Aby tym dzieciom umilić jakoś czas, lubińscy policjanci odwiedzają półkolonie i inne miejsca organizowanych spotkań na terenie całego powiatu lubińskiego. 

Tematem przewodnim jest bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, pustymi rękoma.

Półmetek ferii za nami. Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Ścinawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odwiedzili dzieci, które spędzają czas wolny w miejscu zamieszkania lub na półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu lubińskiego.

Choć zimowa aura podczas wypoczynku w tegoroczne ferie nie dopisuje, w trakcie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych.

Policjanci poruszyli również inne ważne tematy dotyczące:

  • bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą”, z psem,
  • właściwego zachowania w trudnych sytuacjach tj. przypomnienie numerów alarmowych: 112, 997, 998, 999,
  • sygnalizacji świetlnej,
  • właściwego spędzania czasu wolnego, bezpiecznej zabawy,
  • jazdy na nartach, na sankach, na rowerze, na deskorolce, na rolkach (kaski, ochraniacze)
  • zabawy na śniegu, w okolicach sopli i nawisów śnieżnych
  • przechodzenia przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, zachowania na chodniku,
  • podróżowania autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza).

Nie zabrakło również elementów odblaskowych i rozmowa z mundurowymi o tym, że odblaski ratują nasze życie. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź, policjanci rozdali dzieciom zawieszki odblaskowe, opaski samozaciskowe i kamizelki, aby dzieci były zawsze widoczne na drodze. Oprócz tych elementów maluchy otrzymały książeczki edukacyjne i malowanki, z ważnymi informacjami o bezpieczeństwie.

inf./fot. KPP Lubin

Poprzedni artykułPółkolonie z angielskim w MCKK
Następny artykułMachina ruszyła – powstaje stowarzyszenie STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE