Dla tych, którzy nie wyjeżdżają podczas ferii na zimowy wypoczynek i nie mają co robić w domu sporo atrakcji przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie. Jak co roku w półkoloniach bezpłatnie mogą wziąć udział wszystkie dzieci. 

 

W grupie uczestników ferii w bibliotece są stali bywalcy, ale i nowe twarze. MBP w filii przy ulicy Jastrzębiej i przy Norwida dba o atrakcyjne zajęcia dla wszystkich dzieci. Od 11.00 każdego dnia przez dwie godziny, bez opłat prowadzone są naprawdę atrakcyjne warsztaty i zajęcia. Pierwszy tydzień w bibliotece na Przylesiu to przede wszystkim robotyka. Dzieci do tego nie trzeba namawiać. Zajęcia prowadzone są przez opiekunów z Klockoteki w Lubinie. Najmłodsi składają różne konstrukcje z klocków lego. Następnie je programują a ich budowle mogą się poruszać. Dzieci mogą przychodzić zarówno z opiekunami, jak i same. Nie trzeba się zapisywać. Atrakcje w bibliotece trwają do 13.00 i jak mówią dzieci sa sposobem na nudę podczas ferii. – Mam złamaną rękę. Przez dwa tygodnie siedziałem w domu, a teraz mogę w końcu coś zrobić. Konstruowałem już różne rzeczy na konkursach. Chodziłem kiedyś na Unikids. To bardzo ciekawe. – mówi  Wiktor 10 – latek z Lubina. – Tu można robić różne rzeczy: czytać, bawić się rysować czy układać klocki lego. W domu jest nudno. Lubię czasami wyjść z kolegą. W Lubinie jest co robić. Tu w bibliotece można fajnie spędzić czas. To dobry sposób na ferie, jak ktoś nie wyjeżdża – dodawał Kacper. 

Biblioteka to dobre miejsce dla najmłodszych na zabawy nie tylko zimą, ale i latem. Placówka zachęca dzieci do zabawy, a one bardzo chętnie do niej wracają. – Dzieci często do nas przychodzą. Pożyczają książki i cieszymy się, ze znalazły tu takie miejsce na spotkania i zabawy. Biblioteka może być miejscem wesołych zabaw, staramy się im to przekazać – mówi Renata Czarcińska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie przy ulicy Jastrzębiej. 

Najmłodsi podczas zajęć w bibliotece dużo rysują, wyklejają, uczą się interpretować teksty literackie i sporo uczą się poprzez zabawę. 

 

 

Poprzedni artykułMiedziowi rugbyści na podium w Harrachovie
Następny artykułKrew ceną biletu