W ubiegły weekend w turnieju “Snow Rugby” udział wzięła także męska drużyna Miedziowi Lubin. Rugbyści uplasowali się na 3 pozycji, tym samym zajmując ostatnie medalowe miejsce na podium.

 
Ponieważ w tym roku nie odbył się turniej w Ostravie, zdecydowaliśmy, że mimo wszystko warto pograć w rugby na śniegu i wybraliśmy się do pobliskiego Harrachova. Śniegu oczywiście nie zabrakło a turniej rozgrywany był pod słynna Mamucią Skocznią Narciarską. Zawody podzielone były na 2 kategorie, męską i żeńską, w której udział brały również dziewczyny z naszego klubu. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce przegrywając tylko jeden mecz i to po dogrywce. – podsumowuje wyjazd prezes Miedziowi Lubin – Tomasz Nimczyk
Ciekawostką był mecz Miedziowi – Harrachov w którym brali udział zawodnicy również z pozostałych drużyn i przeobraził się w Miedziowi v Czeska Republika. Ten mecz jak i sposób wyłonienia zwycięzcy turnieju przyjęliśmy z uśmiechem, bo przecież taka forma rugby ma być przede wszystkim dobrą zabawą.  – puentuje Nimczyk.
 
Ostateczne wyniki:
Miedziowi v Podebrady 7:1,
Miedziowi v Sedlcany 5:3,
Miedziowi v Harrachov 6:4,
Miedziowi v Jablonec/Liberec 3:3 (3:4 po dogrywce)
 
Klasyfikacja turnieju mężczyzn
1. RC Sedlcany
2. RC Jablonec/RC Liberec
3. Miedziowi Lubin
4. RC Podebrady
5. FK Harrachov
 
inf./FOT. KRML
Poprzedni artykułNa ferie zmienili rozkłady jazdy autobusów
Następny artykułBiblioteka – miejsce darmowych półkolonii