W hali widowiskowo – sportowej w Lubinie odbyła się XV Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Do Lubina przyjechało 1050 czworonogów z kilkunastu krajów. Organizatorem wydarzenia był legnicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

 

Ponad 1000 psów pojawiło się na wystawie, którą zwiedzały setki nie tylko lubinian. Do hali RCS przy ulicy Odrodzenia by obejrzeć czworonogi z 13 państw ściągnęły tłumy widzów. Podczas wydarzenia miały miejsce różnorodne konkursy. Wyłoniono w poszczególnych grupach młodych prezenterów. najpiękniejsze szczenię, najpiękniejszego juniora i weterana czy psa użytkowego. Było też miano najpiękniejszego psa oddziału legnickiego i zwycięzcy poszczególnych grup. Na koniec wyłoniono najpiękniejszego psa wystawy – Best in Show 2017.

– Jesteśmy przeszczęśliwi, że taką mamy dziś frekwencję. Licznie odwiedziły nas rasy polskie. To aż 5% wszystkich wystawców. Mamy dziś gości z Polski przede wszystkim, ale też z Niemiec, Czech, Belgii, Francji czy Holandii. Będą dziś konkurencje finałowe. W tej chwili  w ringach odbywa się ocena psów.  Najlepsi w ringach dostali medale. Otrzymują też rozety pamiątkowe a w finałach oprócz pucharów będą nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Każdy pies, który weźmie udział w  finałach wyjedzie z jakimś prezentem. W tym roku psy ocenia 18 sędziów kynologicznych. W tym roku mamy tylko sędziów z Polski. Bywa, że zapraszamy też sędziów z zagranicy. – mówiła Beta Kujawska, przewodnicząca zarządu oddziału legnickiego Związku Kynologicznego w Polsce. 

Poprzedni artykułLubin i bilard zwyciężyły w sportowym plebiscycie
Następny artykułPolitycy w trosce o BHP w KGHM