Wstępy grup dziecięcych i młodzieżowych, teatru, Dody z zespołem Virgin, sztuki ognia w wykonaniu Teatru Ognia z Legnicy, to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na mieszkańców, którzy w niedzielne popołudnie pojawili się w galerii Cuprum Arena na finale XXV WOŚP.

Obchody jubileuszowego, XXV WOŚP w Lubinie rozpoczęły się od występów lokalnych zespołów tanecznych. Była grupa sześciolatków z przedszkola, uczniowie z klas podstawowych oraz młodzież, która przed zgromadzoną publicznością prezentowała swoje umiejętności.

W przerwach między występami, można było zobaczyć scenki przedstawiane przez Teatr na Walizkach.

Niedaleko sceny został ustawiony namiot Drużyny Szpiku Sitech, która rejestrowała i uświadamiała potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ostatecznie udało się zarejestrować 89 osób, które będą oczekiwały na odnalezienie swojego bliźniaka genetycznego.

Tuż po godzinie 17 rozpoczęła się licytacja, z której całkowity dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety przekazane przez piłkarskie Zagłębie Lubin. Najdroższa – koszulka w ramie z podpisami zawodników – została wylicytowana za kwotę 600 zł. Za 200 zł mniej sprzedano brązowy medal zdobyty przez zespół prowadzony przez Piotra Stokowca. 300 zł to cena, jaką należało zapłacić za piłkę z podpisami zawodników. Poza piłkarskimi aspektami wiele przedmiotów przekazali najemcy galerii. Można było wylicytować stacjonarny rower do ćwiczeń, miesięczny karnet do siłowni, zestaw dwóch filiżanek, kalendarz ścienny, ręcznie robioną biżuterię, a także kosmetyki oraz ceramikę.

Atrakcją wieczoru był występ Dody z zespołem Virgin. Wokalistka zgromadziła w galerii tłumy fanów, a jej koncert rozgrzał atmosferę do koloru serca WOŚP. 

Na zakończenie obchodów przed galerią wystąpił Teatr Ognia z legnickiego Teatru Avatar. Po zakończeniu ognistego show puszczono symboliczne “Światełko do nieba” w postaci środków pirotechnicznych. Całość poprowadzili Anna Wiśniewska oraz Krystian Kukułka.

W czasie pisania artykułu kwota, jaką udało się policzyć sztabowi XXV WOŚP w Lubinie wynosiła 80 tysięcy złotych, a przed wolontariuszami pozostało jeszcze sporo liczenia.