Choć to już połowa stycznia to w Zagłębiu Miedziowym wciąż odbywają się barbórkowe uroczystości. Akademia odznaczeń spółki INOVA Centrum Innowacji Technicznych miała miejsce w środę 11 stycznia w CK Muza. Podczas uroczystości wyróżniono ponad 30 osób. 

 

Podczas Akademii Barbórkowej spółki INOVA,  w której wzięli udział przedstawiciele zarządu KGHM, wszystkich oddziałów i spółek Polskiej Miedzi oraz Wyższego Urzędu Górniczego wręczono m. in. odznaki “Zasłużony dla Górnictwa RP” , “Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A”. i “Zasłużony dla spółki INOVA”, odznaki i podziękowania za długoletnią pracę. Były też stopnie inżynierów i techników górniczych. Wręczono również jedną szpadę górnicza, którą nadaje się pracownikom związanym z górnictwem 25 lat. 

Akademia była okazją do życzeń i podsumowań. Zarząd KGHM reprezentował prezes Piotr Walczak.

– Barbórka 2016 miała wyjątkowy przebieg i charakter. Tragedia Rudnej z 29 listopada spowodowała, że zamiast radości i uśmiechu, wizyt na karczmach i combrach były łzy, rozpacz, wizyty w szpitalach i na cmentarzach. Myślę, że ta zła passa kiedyś zawsze się kończy. Z okazji górniczego dnia świętej Barbary życzę wam wszystkim sukcesów i pomyślności w wielu obszarach, ale jeden obszar to bezpieczna praca. Życzę wam wszystkim, abyście  zawsze po zakończonej zmianie wracali  szczęśliwie do waszych domów, gdzie będą czekać kochający was najbliżsi. Abyście realizując zadania zawodowe pracowali skutecznie, efektywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie i abyście w pracy mieli zawsze wyrozumiałych i mądrych szefów, dyrektorów i prezesów a szczególnie hojnych, gdy będą was nagradzać – mówił Piotr Walczak do zebranych.

– Doroczna akademia ma za zadanie podsumowanie przeszłości, pokazanie teraźniejszości i najbliższą przyszłość.  Dziś trzeba podkreślić, że wspólnie pracujemy dla potrzeb ciągu technologicznego KGHM Polska Miedź S.A. Część jednostek pracuje w obiektach kopalni na sprzęcie kopalń. To lampownie, stacje sejsmiczne . Poza tym na terenie wszystkich kopalń realizujemy pełen serwis urządzeń sejsmicznych. Nasze jednostki w imieniu i na rzecz KGHM dokonują badań, które dopuszczają do pracy pod ziemią praktycznie każde urządzenie –  mówił o znaczeniu spółki dla Polskiej Miedzi Jarosław Iwaszuk, prezes spółki Inova.