Górnicy z ZZPD KGHM Polska Miedź S.A. w sobotę i niedzielę 7 i 8 stycznia przeżywali swoją karczmę piwną z okazji Barbórki 2016. Opóźniona z powodu żałoby biesiada miała miejsce w hali w Głogowie, gdzie przez dwa dni bawiło się ponad 1100 osób. 

 

Jak co roku było wesoło, gwarno, śpiewnie i bardzo zabawnie. Uroczystość odbyła się w hali widowiskowo – sportowej w Głogowie. Biesiadę rozpoczęto od minuty ciszy dla tych, którzy odeszli na wieczną szychtę. Był też hymn górniczy, a potem zaczęła się tradycyjna zabawa pewna przyśpiewek, konkursów i tradycyjnych, górniczych zmagań. 

Dla górników i zaproszonych gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie już organizatorzy karczmy “ukarali” tych, którzy nie byli w mundurach, a przyszli na biesiadę w swetrach lub koszulach w kratę. Mówiąc krótko – kazano im zdjąć niepasujące do okazji ubrania i “skrócono” im nieco rękawy niestosownego odzienia. Podczas uroczystości pożegnano symbolicznymi podarunkami i życzeniami tych członków związku ZZPD, którzy odchodzą na emeryturę. Na uczestników biesiady czekało wiele atrakcji, którym przyświecały hasła zdrowia, dobrej kondycji i bycia fit.