Teatr jednego aktora – to konkurs recytatorski, który odbył się w SP 8 już kilkanaście razy. Tym razem w szranki o miano najlepszych stanęło 22 uczestników z klas I – III. Najlepsi wezmą udział w kolejnym etapie już 21 stycznia w MDK w Lubinie. 

 

 

Trudna sztuka deklamowania polskiej poezji nie odstrasza najmłodszych. W sp 8 w Lubinie 10 stycznia odbył się konkurs  Teatr Jednego Aktora na etapie szkolnym. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy okazali się najlepsi w swoich klasach. Ocenie jury poddało się 22 młodych artystów, którzy popisywali się nie tylko doskonałą pamięcią tekstu, ale też pomysłowością w doborze stroju czy sposobie prezentacji poezji. Było dużo emocji, tremy, stresu, ale też gromkich braw i dumy. Wśród widzów obecni byli też rodzice.

– Mamy już za sobą występy. To nie pierwszy raz. Trema zawsze jest i nie ma recepty jak ją pokonać. Zawsze jest inaczej. Występując na scenie boimy się, że zapomnimy tekstu, ale później jest zawsze wszystko dobrze – mówiły  Oliwia, Wiktoria i Alicja z klas III.