Na ostatni, sylwestrowy, 81 bieg parkrun w tym roku przybyło 50 osób oraz wolontariusze, dzięki którym mogą się odbywać cotygodniowe bezpłatne spotkania.

Na początku było przywitanie uczestników oraz gości z innych lokalizacji a wśród nich Graham Roberts z Wielkiej Brytanii oraz Marian Jurczenko z Krakowa.

Krótkiego podsumowania roku dokonał koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa. Parkrun to ponad 3 miliony zarejestrowanych osób na świecie w 14 krajach. Tylko w tym roku ponad 1 milion osób ukończyło bieg dzięki wolontariuszom, których w tym roku było 142 tysiące.W Lubinie mamy zarejestrowanych 511 osób a średnia liczba uczestników w każdym tygodniu wyniosła ponad 38 osób. Największa frekwencja to 105 osób.

Były życzenia noworoczne od Paula Sintona – założyciela parkrun oraz koordynatora, założyciela parkrun w Lubinie. Następnie wszyscy ruszyli na pięcio kilometrową trasę po ścieżkach naszego pięknego Parku Wrocławskiego.
Nie było niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Rafał Kulczycki następnie Artur Niedzwiedzki (nowy rekord osobisty) oraz Marcin Kaczanowski. Z pań I miejsce zajęła – nie do pokonania – Renata Jędrasiak, Katarzyna Skrycka oraz Urszula Dąbrowska – również nowy rekord osobisty.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Był to 50 bieg pani Ireny Budzińskiej, która rozpieszcza podniebienia biegaczy słodkimi wypiekami. Natomiast pani Elżbiecie Palej udało się przebiec w ciągu roku 1050 km, z racji obchodzonej w kraju “1050 rocznicy Chrztu Polski” Gratulujemy!
Dla uczestników na mecie czekały słodycze, ciasteczka. Nie zabrakło gorącej herbatki oraz tradycyjnego bezalkoholowego szampana i wspólnych toastów.
Wszystkim dziękujemy za dotychczasowe wsparcie parkrun oraz życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Dziękujemy portalowi LubinExtra!, że są z nami i relacjonują nasze wydarzenia na łamach gazety. – spuentował koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa. Więcej na www.parkrun.pl/lubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę