Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza na drugą już edycję Winter Rock in Lubin która odbędzie się 3 lutego 2017 na Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego przy ulicy Odrodzenia 28.

Sukces jakim cieszyła się pierwsza edycja sprawił, że zimowe koncerty zagoszczą w kalendarzu lubińskich imprez na dłużej. Tym razem na rockowej scenie będziemy mogli oglądać jedne z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Koniec Świata, Lao Che oraz Coma. Wśród nich pojawią się także artyści lokalni, faworyci i zwycięzcy tegorocznej, szóstej edycji Piątkowego Grania, zespół The Mohers Band. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki do wspólnej zabawy!

Bilety można nabyć w Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe”, Empiku, Saturnie, Media Markt oraz na TicketPro.pl.

UWAGA! Tylko do końca roku 2016, bilety można nabyć w niższej cenie – 39zł.

Cena biletów: 39 zł (do 31.12.2016), 49 zł (do 2.02.2017), 60 zł (w dniu koncertu)

Więcej informacji na www.wzgorzezamkowe.pl oraz www.facebook.pl – Winter Rock in Lubin

Poniżej przedstawiamy historię zespołów II Edycji Winter Rock

Zespół COMA, który istnieje na scenie muzycznej od 1998r, jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Ich pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku” został nagrodzony m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W swoim dorobku mają trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii i Europie, a także support gwiazd takich jak Pearl Jam i Linking Park. Nie lada gratką dla fanów zespołu są też koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich – marzenie każdej rockowej grupy. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

“2005 YU55” to tytuł najnowszego albumu łódzkiej grupy COMA który ukazał się w październiku 2016. Od ukazania się poprzedniej regularnej płyty zespołu minęło 5 lat. Sam zespół określa nowy materiał jako eksperymentalny koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu.

Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 6 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu, odkrawanie nowych możliwości brzmieniowych starych analogowych instrumentów. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”.

Choć tytuł najnowszego wydawnictwa nawiązuje do Brzechwy i jego “Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.  Produkcją płyty “Dzieciom” zajął się Piotr “Emade” Waglewski. 

Zespól jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym między innymi najważniejszej nagrody muzyczej w Polsce – Fryderyka, którego zespół zdobył w 2016 w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”.

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy. Na siedmiu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.

Zespół na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory, energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia” dzisiejszych dwudziestoparolatków.

inf: Wzgórze Zamkowe

 

Poprzedni artykułPiąta edycja Eko – Zdrowie od KGHM zakończona
Następny artykułOkradała sklepy, pakując rzeczy do dziecięcego wózka