Od poniedziałku 12 grudnia 2016 w punkcie krwiodawstwa w szpitalu przy ulicy Bema trwa akcja „Miedziana krew”. To już dziesiąty raz Grupa Orange City Boys ’03 i kibice z SSZL Zagłębie Fanatyków zachęcają do przyjścia i oddania krwi. Wydarzenie ściśle wiąże się z inną akcją – Miedzianym Mikołajem 2016.

 

Krwiodawcy, którzy w dniach od 12 do 16 grudnia przyjdą do punktu krwiodawstwa w szpitalu przy ulicy Bema w Lubinie i oddadzą krew dostaną podwójną wejściówkę na mecz Miedziowych z Piastem Gliwice, który odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18.00 w Lubinie. Punkt krwiodawstwa czynny jest codziennie od 7:30 do 10:45 a w piątki od 7:30 do 16:30.
Przy okazji można też zostawić słodycze, które w ramach akcji Miedziany Mikołaj trafią do paczek przeznaczonych dla dzieci w domach dziecka, ośrodków specjalnych i placówkach wychowawczych regionu. Do akcji przyłączył się klub KGHM Zagłębie Lubin, który przekazał do podarunków mnóstwo klubowych gadżetów.
Poza tym organizatorzy Miedzianego Mikołaja, czyli Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków zachęcają do udziału w licytacjach. Póki co „pod młotek” trafił medal Zagłębia Lubin za zajęcie III miejsca w sezonie 2015/2016. Jest też do wylicytowania kolacja z I trenerem Miedziowych, Piotrem Stokowcem. Licytacje prowadzone są na facebooku w wydarzeniu zatytułowanym „Miedziany Mikołaj – aukcje charytatywne”. https://www.facebook.com/events/1194088404001741/?active_tab=about

Poprzedni artykułNa 35.rocznicę wprowadzenia stanu wojennego msza i kwiaty
Następny artykułRocznica stanu wojennego w Lubinie – FOTO