Droga K36  jest już odblokowana. Na 15 kilometrze po szóstej rano doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek.

Po szóstej rano na drodze K36 Lubin-Prochowice na 15 kilometrze (w pobliżu Unikatonii) czołowo zderzyły się volkswagen passat i BMW. BMW jechały dwie osoby – trafiły do szpitala w Lubinie. W passacie był tylko kierowca. Niestety nie przeżył czołowego zderzenia – poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu cały czas pracują policyjni technicy i dochodzeniowcy. Jest również prokurator.
Na razie śledczy mają hipotezy jak doszło do tego zderzenia – Wszelkie szczegóły zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji i potwierdza, że wypadek jest ze skutkiem śmiertelnym.
Z informacji portalu DLU24.pl Prawdziwa strona miasta wynika, że było to czołowe zderzenie, obydwa samochody znajdowały się na pasie w kierunku Prochowic. – Jechałem w stronę Lubina – mówi portalowi DLU24.pl kierowca jednej z ciężarówek. – Ktoś osobówką pędził na wariata do miasta, ale nie wiem, czy to jest jedno z tych aut, które są rozbite.

Z relacji innych zmotoryzowanych wynika, że ciemny passat na tablicach rejestracyjnych z powiatu legnickiego najprawdopodobniej mógł jechać od strony Lubina. W BMW była skrzynka ze świeżymi bułkami oraz dwie beczki z olejem napędowym. Większość paliwa w wyniku zderzenia rozlała się na drodze. 
Ruch na drodze Lubin-Prochowice został przywrócony po godzinie 10.

Zobacz zdjęcia kliknij: portal DLU24.pl

FILM przygotowany przez KPP Lubin

smkiertelny_osiek_16_12_08_014 smkiertelny_osiek_16_12_08_013

Poprzedni artykułLubinExtra! 130
Następny artykułZastrzelił się, nie żyją dwie osoby