Warkot motoreniferów, mnóstwo radości i uśmiechów na niecodzienny widok, bo oto ulicami Lubina przemieszcza się kolumna świętych Mikołajów na motocyklach – była to piąta parada miłośników motocykli z okazji Mikołajek. Tym razem akcja miała duży wydźwięk charytatywny. Zbierano podarunki do mikołajkowych paczek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych.  

 

Nie sposób było się nie uśmiechnąć na widok tłumu czerwonych świętych Mikołajów, którzy przemierzali miasto na ustrojonych w świąteczne ozdoby i ucharakteryzowanych na renifery motocyklach. Nie tylko o zabawę chodziło i prezentację motocykli. Osoby biorące udział w przejeździe przez miasto miały ważny cel – zachęcić lubinian do przekazywania podarunków w postaci przyborów szkolnych, pluszaków i słodyczy, które trafią do paczek mikołajkowych dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych.

 – To już piąty raz pojedziemy ulicami Lubina, ale w tym roku charytatywnie, bo prowadzimy zbiórkę dla dzieci z Ośrodka w Szklarach. Będziemy przemieszczać się ulicą Hutniczą, Niepodległości, osiedlem Ustronie i Przylesie. Finał paradyto  plac przed Galerią Cuprum Arena. Warto pomarznąć, by zobaczyć rekację przechodniów i innych kierowców. Jest wielka euforia i radość. Rok temu jechało blisko 70 motocykli. W tym roku liczymy na udział 100 maszyn. Bardzo nam pomógł nasz kolega Jonatan ze sklepu Moto Klan przy ulicy Ścinawskiej. U nigo do 6 grudnia można zostawiać różne rzeczy dla wychowanków ośrodka  – mówił Grzegorz Poskart, prezes formacji Street Busters Lubin, który jest inicjatorem akcji. 

Podopieczni ośrodka w Szklarach to dzieci z różna niepełnosprawnością intelektualną, które nierzadko pochodzą z uboższych rodzin. jak podkreślają wychowawcy każde wsparcie i każda pomoc będzie dla dzieci i młodzieży czymś ważnym. – Jest wspaniała atmosfera. W tym roku już widać, że jest nas więcej niż w latach poprzednich. Finał naszej parady zaplanowano w okolicy Galerii Cuprum Arena, gdzie będziemy zbierać podarunki do paczek dla wychowanków Ośrodka. Będzie można usiąść na naszych – motocyklach – reniferach, zrobić sobie zdjęcia – mówiła przed startem parady Małgorzata Kozieja, nauczyciel Specjlanego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych, zarazem uczestniczka parady. Pytana czy to normalne, że panie wcielają się  w rolę Motomikołajów odpowiadała krótko – Dlaczego nie? Kobiety też chcą i mogą być Mikołajami i motocyklistami. Coraz więcej pań siada na motocykle. Przyłączamy się na równi z mężczyznami do tej akcji – mówiła Małgorzata Kozieja. 

Poprzedni artykułWypadek na Kaczyńskiego
Następny artykułKwiaty, podziękowania, gratulacje i kondolencje pod pomnikiem Wyżykowskiego – FOTO