Rok rządów PiS to jedna tylko zasługa – kontynuacja budowy drogi S3. Reszta to były tylko obietnice wyborcze – tak w kilku słowach podsumowali 12 miesięcy rządów PiS politycy Platformy Obywatelskiej Piotr Borys i Robert Kropiwnicki, poseł na Sejm RP.

             Na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Lubinie przez Piotra Borysa, działacza PO i Roberta Kropiwnickiego posła na Sejm RP z ramienia PO  padło więcej słów krytyki niż pochwał. Nie obyło się do nawiązania do słów ówczesnej kandydatki na premiera która przed wyborami odwiedziła Lubin i obiecała likwidację podatku od niektórych kopalin, jeśli wyborcy zaufają politykom PiS i zdecydują o ich większości w rządzie. Dziennikarze nie omieszkali zapytać polityków i przypomnieć im, że to władze PO i PSL wprowadziły podatek od niektórych kopalin w 2012 roku. – Było to w sytuacji największego kryzysu, który był w Europie. Staraliśmy się ten podatek sukcesywnie niwelować. Stąd były dyskusje dotyczące stawki zmian w oparciu o ceny miedzi. W konsekwencji zapowiedzieliśmy w naszym programie likwidację tego podatku. Uznaliśmy że podatek wyczerpał swoją role wtedy, gdy kryzys w finansach publicznych zakończył się. Przypomnę, że Polska była wtedy postrzegana jako państwo o bardzo dobrym budżecie. Myśmy to zapowiedzieli w kampanii wyborczej. Nie przyszło nam jednak tego zrealizować – tłumaczył podczas konferencji Piotr Borys, dyrektor biura krajowego PO. 

– Przypominamy Pis-owi o obietnicach składanych m.in. tutaj w Lubinie o tym, że ten podatek będzie zniesiony i pytamy co dalej z tym podatkiem – mówił Robert Kropiwnicki podczas konferencji prasowej 7 listopada. – Jeśli ocenimy ten rok to można powiedzieć o wielkim oszustwie politycznym, które miało miejsce w kampanii wyborczej.

Sporo uwagi poświęcono zmianom w zarządzie KGHM Polska Miedź S.A., które nastąpiły w ubiegłym tygodniu. – Opinii publicznej należą się wyjaśnienia z jakich powodów został odwołany prezes KGHM Krzysztof Skóra po 9 miesiącach rządów – mówi Kropiwnicki. –  Minister Skarbu Państwa powinien na te pytania odpowiedzieć. Zwracam się na piśmie do Ministra Kowalczyka żeby nam wyraźnie odpowiedział jakie są przyczyny odwołania prezesa Skóry dodaje poseł.

Poprzedni artykułRodacy bohaterom – by pomóc kombatantom na Kresach Wschodnich
Następny artykułFEN po raz trzeci w Lubinie – już 14 stycznia 2017