Rok rządów PiS to jedna tylko zasługa – kontynuacja budowy drogi S3. Reszta to były tylko obietnice wyborcze – tak w kilku słowach podsumowali 12 miesięcy rządów PiS politycy Platformy Obywatelskiej Piotr Borys i Robert Kropiwnicki, poseł na Sejm RP.

             Na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Lubinie przez Piotra Borysa, działacza PO i Roberta Kropiwnickiego posła na Sejm RP z ramienia PO  padło więcej słów krytyki niż pochwał. Nie obyło się do nawiązania do słów ówczesnej kandydatki na premiera która przed wyborami odwiedziła Lubin i obiecała likwidację podatku od niektórych kopalin, jeśli wyborcy zaufają politykom PiS i zdecydują o ich większości w rządzie. Dziennikarze nie omieszkali zapytać polityków i przypomnieć im, że to władze PO i PSL wprowadziły podatek od niektórych kopalin w 2012 roku. – Było to w sytuacji największego kryzysu, który był w Europie. Staraliśmy się ten podatek sukcesywnie niwelować. Stąd były dyskusje dotyczące stawki zmian w oparciu o ceny miedzi. W konsekwencji zapowiedzieliśmy w naszym programie likwidację tego podatku. Uznaliśmy że podatek wyczerpał swoją role wtedy, gdy kryzys w finansach publicznych zakończył się. Przypomnę, że Polska była wtedy postrzegana jako państwo o bardzo dobrym budżecie. Myśmy to zapowiedzieli w kampanii wyborczej. Nie przyszło nam jednak tego zrealizować – tłumaczył podczas konferencji Piotr Borys, dyrektor biura krajowego PO. 

– Przypominamy Pis-owi o obietnicach składanych m.in. tutaj w Lubinie o tym, że ten podatek będzie zniesiony i pytamy co dalej z tym podatkiem – mówił Robert Kropiwnicki podczas konferencji prasowej 7 listopada. – Jeśli ocenimy ten rok to można powiedzieć o wielkim oszustwie politycznym, które miało miejsce w kampanii wyborczej.

Sporo uwagi poświęcono zmianom w zarządzie KGHM Polska Miedź S.A., które nastąpiły w ubiegłym tygodniu. – Opinii publicznej należą się wyjaśnienia z jakich powodów został odwołany prezes KGHM Krzysztof Skóra po 9 miesiącach rządów – mówi Kropiwnicki. –  Minister Skarbu Państwa powinien na te pytania odpowiedzieć. Zwracam się na piśmie do Ministra Kowalczyka żeby nam wyraźnie odpowiedział jakie są przyczyny odwołania prezesa Skóry dodaje poseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę