Informujemy tych użytkowników dróg w  Lubinie, którzy jeszcze nie wiedzą, że przejazd kolejowy przy ulicy 1- go Maja od poniedziałku 10 października jest nieprzejezdny. Utrudnienia wiążą się z kolejnym etapem prac remontowych ulicy 1 Maja.

Choć pierwotnie wszystkie prace miały dobiec końca ostatniego września, to lubinianie jeszcze trochę pomęczą się z trudnościami przy ulicy 1 Maja i Kolejowej. Termin ostatecznego zakończenia inwestycji przesunięto na koniec października.  Od poniedziałku 10 października roboty weszły w kolejny etap. – W związku z przebudową ul. 1-go Maja zamknięte zostanie dla ruchu kołowego skrzyżowanie tej ulicy z ulicą Kolejową (łącznie z przejazdem kolejowym). Zamknięcie stanowi ostatni etap przebudowy ulicy 1-go Maja i potrwa ok. 3 tygodni – informował przed weekendem Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Przypomnijmy, że remont ulicy 1 – go Maja dotyczy kompleksowych zmian, łącznie z siecią kanalizacyjną, chodnikami i oświetleniem ulicznym. Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Miejską i Powiat Lubiński. Jej koszt to 2,5 mln złotych. Kolejnym etapem prac w tym regionie będzie remont części ulicy M. Skłodowskiej Curie w okolicy starej stacji benzynowej, gdzie ma powstać rondo.przejazd-kolejowy-1-maja-lubinfot. Patryk Dworzyński

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę