Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. zorganizowało imprezę promującą zdrowy tryb życia. Z myślą o studentach legnickiej PWSZ w środę przez kilka godzin prowadzono szereg akcji prozdrowotnych na terenie uczelni. Były podstawowe badania przesiewowe, zdrowe gotowanie i dieta, rozmowy ze sportowcami, film o aktywnym trybie życia, zielarstwo i mnóstwo innych fit atrakcji.

 

Były białe soboty w przychodni i bezpłatne badania, teraz personel MCZ w Legnicy wyszedł do społeczeństwa. W legnickiej PWSZ w środę 12 października Miedziowe Centrum Zdrowia promowało zdrowy tryb życia. Wspólnie z władzami uczelni, firmą PHU Lubinpex, siatkarzami Cuprum Lubin, piłkarzami MKS Miedź Legnica i wieloma innymi specjalistami od zdrowego życia prowadzono szereg akcji, które miały zachęcić studentów do starania się o zdrowie. W holu budynku A ustawiono stanowisko do gotowania, na którym szefowie kuchni z restauracji Oberża przygotowywali fit potrawy, służyli rada jak zdrowo gotować. – Przygotowujemy potrawy, które pokazują, że można odżywiać się zdrowo i smacznie jednocześnie. Zdrowe przygotowywanie potraw nie jest długotrwałe. W zależności od przygotowania wcześniejszych produktów trwa od 15 – do 20 minut. Zdrowa dieta może być i wygodna, i na każdą kieszeń.  mówi Piotr Kasprowski, główny szef kuchni PHU Lubinpex.

W kilku salach studenci mieli do dyspozycji różne zdrowe atrakcje, jak możliwość zbadania stóp i rozmowę z podologiem. Okazję na spotkanie z dietetykiem i kontrolę poziomu tłuszczu i wody w organizmie. Do dyspozycji był również specjalista od ziół. Sporą popularnością cieszył się fizjoterapeuta MCZ, Maciej Kukułka.

– Wszystkim fizjoterapia kojarzy się z masażami. Dziś mówimy o tym, że fizjoterapia to nie tylko masaż, ale też ruch, który dla niektórych jest leczniczy, poprawia zdrowie. To zabiegi fizykalne, ćwiczenia lecznicze, nawet zabiegi przy użyciu słońca oraz popularny masaż, jako jedna z działek fizjoterapii  –  mówi Maciej Kukułka, fizjoterapeuta z Miedziowego Centrum Zdrowia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę