Dla mieszkańców nie tylko Legnicy, ale też Lubina i okolicznych miejscowości będzie okazja, by wziąć udział w akcji partii Razem informującej i przybliżającej plany próby zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Rozdawane będą ulotki, które mają uświadomić społeczeństwu planowane zmiany. Przedsięwzięcie wiąże się z czwartkowym czytaniem obywatelskich projektów ustaw w sejmie.

 

Choć to tylko ulotki i udzielanie informacji, to okazuje się, że bardzo istotne. Społeczeństwo wciąż bowiem nie posiada pełnej wiedzy na temat planowanych zmian

– Mamy przyjemność poinformować, że 20.09.2016 we wtorek legnicki okręg partii Razem organizuje akcję ulotkowo -informacyjną pt.” Nie dla torturowania kobiet”. Akcja ma na celu przedstawienie mieszkańcom stanowiska partii Razem w kwestii zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Zgodnie z zapowiedziami w czwartek 22.09.2016 w sejmie odbędą się czytania obywatelskich projektów dotyczących aborcji. Pierwszy projekt zakłada wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży, drugi – liberalizację prawa aborcyjnego. Będzie można nas spotkać na legnickim rynku przy fontannie Neptuna. Rozpoczęcie akcji ok. godz. 16. Planowane zakończenie ok. godz. 18.00 – zachęca do udziału Damian Cacek z legnickiego okręgu partii Razem.

Poprzedni artykułKultura Dolnego Śląska na lwowskim rynku – FOTO
Następny artykułGłosowanie zakończone. Wyniki Piątkowego Grania 2016