Już w ten weekend, w sobotę 10 września w Lubinie nastąpi oficjalne otwarcie nowego obiektu użytku publicznego – placu do Street Workout. Miłośnicy ćwiczeń zwanych kalisteniką będą mieli od teraz odpowiednie miejsce do pracy nad własnym ciałem. 

Na terenach zielonych, przy ul. Konstytucji 3 Maja, obok PKS powstanie plac do Street Workout, czyli  treningu siłowego opartego na ćwiczeniach z masą własnego ciała, zwanego kalisteniką. Plac został postawiony przez firmę Fitnessinone Rafał Sałaj.

– Razem z ekipą zapaleńców takiego sportu jakim jest Street Workout stworzyliśmy grupę o nazwie Street Workout Lubin. Do tej pory spotykaliśmy się w różnych miejscach miasta, wykorzystując jego infrastrukturę i wspólnie ćwicząc. Od około 3 lat staraliśmy się aby własnie takie miejsce powstało również w naszym mieście. Dzięki wspólnej wytrwałości i wsparciu wielu osób mamy profesjonalny park do ćwiczeń. Data otwarcia placu jest nieprzypadkowa, bo właśnie 10 września ma miejsce Światowy Dzień Podciągania (World Pull Up Day, w skrócie WPD). W związku z tym Polska bierze udział w międzynarodowym wyzwaniu, polegającym na wykonaniu jak największej ilości siłowych podciągnięć na drążku w skali kraju. W całym kraju zostało zgłoszone już ok 50 stacji do podciągania, w tym stacja na naszym nowym lubińskim placu, gdzie w godzinach od 11 do 17 każdy będzie mógł przyjść, i zapracować na wynik naszego kraju. Liczy się każde podciągnięcie, dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko Panów, ale również Panie, oraz dzieci, dosłownie każdego, kto jest w stanie podciągnąć choć jeden raz – mówi Rafał Sałaj.

inf.fot./ Urząd Miejski w Lubinie

Poprzedni artykułZakazują e-papierosów w miejscach publicznych
Następny artykułOstatnie przygotowania Miedziowych do Rugby XV