W środę 31 sierpnia pod pomnikiem Solidarności na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się uroczystość upamiętniająca Zbrodnię Lubińską.  O 17.00 będzie msza święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem zaplanowano na godzinę 18:00. 

 

34. rocznica Zbrodni Lubińskiej zostanie na pewno godnie podkreślona. Oprócz mieszkańców i aktywnych lokalnych patriotów, głownie z grona kibiców wezmą w niej udział samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa i wielu jednostek porządku publicznego w mieście. Będą też przedstawiciele ważnych dla regionu firm. Kwiaty zostaną złożone nie tylko pod głównym pomnikiem, ale też pod pamiątkowymi kamieniami upamiętniającymi miejsce śmierci przypadkowych ofiar Zbrodni Lubińskiej. Przypomnijmy, że 31 sierpnia 1982 w wyniku działań sił ZOMO życie straciło trzech mężczyzn.

Jak mówią najaktywniejsi lokalni patrioci, obecność na miejscu Zbrodni Lubińskiej w środowe popołudnie to obowiązek każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania, wyznania czy poglądów politycznych. Hołd ofiarom sierpnia ’82 należy oddać.

Poprzedni artykułKibice? Raczej stadionowi bandyci…
Następny artykułKOD w Lubinie – manifestacja 30 sierpnia