Przyszli „w gości” do kibiców Odry Ścinawa. Skończyło się regularną bijatyką na trybunach i przerwanym meczu z Kuźnią Jawor w Jaworze.

Przyjechali do Jawora w gości, żeby grać i kibicować. Skończyło się na przerwanym meczu i bijatyce na trybunach. Jeden z dziennikarzy zwracał uwagę działaczom Kuźni, ze coś się szykuje, ale ci nie zareagowali. Dopiero kiedy doszło do awantury był telefon po policję.

Policja wyjaśnia całą sprawę. Bo na trybunach doszło do regularnej bijatyki I choć szybko została zażegnana, niesmak po niej pozostał. Kluby mogą spodziewać się konsekwencji dyscyplinarnych. To Kuźnia Jawor może otrzymać otrzyma solidną karę za burdę wszczętą przez jej pseudokibiców na trybunach.

Z materiału zdjęciowego wynika, że początek zadymy sprowokowała grupka jaworzan. Wcześniej na sąsiedniej trybunie pili piwo. Padały też obraźliwe słowa pod adresem kibiców ze Ścinawy, a także piłkarzy gości. Około 10-15 minuty spotkania można było usłyszeć – jeb..ć Odrę. W pewnym momencie awanturnicy zaczęli podchodzić do sektora z mieszkańcami Ścinawy. Jeden z nich chciał siłą odebrać szalik sympatykowi Odry Ścinawa. Nie było to łatwe, ale kibole z Jawora nie ustępowali i zerwali starszemu mężczyźnie (ponad 70 lat) ze Ścinawy szalik. Zaczęła się szamotanina. Trybuna zaczęła pustoszeć, a na niej doszło do rękoczynów i można powiedzieć regularnej bijatyki, do której o zgrozo dołączyli dwaj piłkarze Odry Ścinawa. Zostało to odnotowane w pomeczowych dokumentach. Jak przekazali nam piłkarze Odry nie mogli patrzeć jak bici są ich przyjaciele i rodziny i tylko dlatego przerwali swój występ i pobiegli na ratunek najbliższym. Warto dodać, że Odra Ścinawa nie ma swojego klubu kibica. Na mecze jeżdżą najczęściej najbliżsi piłkarzy i najwierniejsi kibice Odry.

Prezes Odry Ścinawa Jacek Wołoch stwierdza, że gdyby nie reakcja jego i jego zawodników, to na trybunie nie skończyłoby się tylko na siniakach. – Było już bardzo niebezpiecznie kiedy udało nam się rozdzielić kibiców z Jawora od kibiców ze Ścinawy. Nasi piłkarze też odstąpili. Nikt nam nie pomógł, nie było żadnej służby porządkowej.

Jaworscy policjanci przyznają również, że tego typu sytuacja miała miejsce w Jaworze po raz pierwszy. Wczoraj popołudniu do sprawy byli już zatrzymani trzej mieszkańcy pseudokibice, a raczej zwykli stadionowi bandyci. Wszyscy są mieszkańcami Jawora mają od 29 do 41 lat.

Zdjęcia z bijatyki w Jaworze udostępniamy dzięki uprzejmości portalu e-legnickie.pl

Fot: e-legnickie.pl (link do wszystkich zdjęć)

35pit1burda (2) 35pit1burda (6) 35pit1burda (8) 35pit1burda (9)

Poprzedni artykułGogołowice – Dożynki 2016 – FOTO
Następny artykułKu pamięci 31 sierpnia – uroczystość pod pomnikiem

1 KOMENTARZ

  1. Powinni dostać porządne pałowanie w gratisie. W ogóle to strzelanie do pseudo kibiców powinno być dozwolone.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.