Dbając o bezpieczeństwo na drogach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „ PRĘDKOŚĆ ”. Funkcjonariusze szczególnie przyglądali się tym kierowcom, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego stworzyli zagrożenie dla innych kierujących, jadących prawidłowo i bezpiecznie.

Wczoraj 26.08.2016r. policjanci z lubińskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pn. PRĘDKOŚĆ  ’Akcja rozpoczęła się od 6 rano i trwała do późnych godzin wieczornych.

Działania te ukierunkowane były na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. W tym celu policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości .

Funkcjonariusze, podczas akcji weryfikowali także stan trzeźwości kierujących, sprawdzali wyposażenie pojazdu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażliwość ze strony policjantów, nie mogły liczyć również te osoby, które nie korzystały z pasów bezpieczeństwa, używały telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem, czy też niezgodnie z przepisami przewoziły dzieci.

Kierowcy którzy zostali zatrzymani za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Podczas wczorajszych działań policjanci wciągu kilku godzin zatrzymali 10 kierującym prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto 35 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości oraz punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

Powyższe statystyki wyraźnie wskazują na to, że lekkomyślne zachowanie oraz pośpiech kierowców są przyczynami większości poważnych zdarzeń drogowych. W związku z tym, apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

inf: KPP Lubin

Poprzedni artykułOgrodzenie i monitoring kością niezgody na ROD Sahara – FOTO
Następny artykułBasen w Lubinie przepełniony – brak miejsc