Krew w RCKiK w Lubinie lała się strumieniami. Akcja “Oddaj CUdowną krew” zorganizowana z okazji jubileuszu 70 – lecia Zagłębia Lubin zakończona. Dzięki organizatorom udało się osiągnąć prawie dwa razy tyle litrów życiodajnego płynu, ile zakładano. Do punktu krwiodawstwa przyszło 287 osoby. 

Nie tylko po wejściówki na mecz KGHM Zagłębie Lubin z Termalicą Bruk – Bet Niecieczą przychodzili krwiodawcy. 70 biletów od klubu było tylko dodatkiem do godnego procederu – oddawania kawałka siebie dla innych w trudnym dla RCKiK okresie.

– Wakacje i lato nie cieszą się popularnością w punktach krwiodawstwa. Wielu honorowych dawców wyjeżdża na urlopy. Przebywają w krajach, które na pewien czas dyskwalifikują ich jako dawców krwi. Obowiązuje bowiem zakaz oddawania krwi po podróżach, gdzie organizm ludzki mógłby chwycić niebezpieczne wirusy. Dlatego kładziemy nacisk na dodatkowe przedsięwzięcia. Ostatnio przyłączyliśmy się do  ogólnopolskiego wydarzenia “Cud nad Wisłą”. Teraz zorganizowaliśmy razem z klubem KGHM Zagłębie Lubin i wolontariuszami KGHM kolejną akcję. Trwała od 18 lipca do 29 i miała przynieść minimum – symboliczne 70 litrów. Tyle osiągnęliśmy na półmetku. Ostatecznie oddano 129 litrów i 150 ml krwi – mówi z radością wiceprezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin, Paweł Królak.

Poprzedni artykułKino od amatorów dla koneserów – “Powód” w CK Muza – FOTO
Następny artykułDąbrowski pożegna Zagłębie Lubin