Na boisku w Księginicach stanęły oko w oko dwie drużyny: pracownicy Urzędu Gminy oraz radni Gminy Lubin. Mecz piłki nożnej miał być towarzyski, jednak nie zabrakło nagłych zwrotów akcji i zaskakujących momentów.

pracownicyPracowników Urzędu Gminy reprezentowali: Tadeusz Kielan, Alfred Pilch, Jerzy Tadla, Grzegorz Jach, Kamil Garbacz,  Przemysław Poliszak, Wojciech Morajko oraz Roman Staszak – gościnnie.

Z kolei w drużynie radnych, na murawie stanęli: Marcin Nyklewicz, Norbert Grabowski, Wojciech Dziwiński, Patryk Jarkowiec, Tomasz Fuczek, Janusz Zarenkiewicz, Andrzej Olek oraz Marek Dłubała – gościnnie.

Mecz piłki nożnej rozegrano w czasie dwa razy po 30 min z przerwą 10 minutową.

Pojedynek na murawie był wspólną inicjatywą i traktowaliśmy to jako spotkanie towarzyskie, jednakże momentami było dosyć energetycznie – mówi Alfred Pilch, z drużyny pracowników Urzędu Gminy. – Na początku pierwszej połowy prowadziła drużyna radnych z wynikiem 2:0, jednak już po 7 minutach, udało nam się doprowadzić do stanu 2:3 – dodaje Alfred Pilch.

Drużyna pracowników Urzędu Gminy zaprezentowała wysoki poziom, pozostawiając rywali w tyle. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:5 dla ekipy z Urzędu Gminy.

W II połowie wszystkim rozgrywającym dał się już we znaki upał i zmęczenie, jednak zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko. Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 9:9.

Spośród zawodników wyłonieni zostali najlepsi gracze z poszczególnych drużyn. W ekipie radnych bezkonkurencyjny był Marcin Nyklewicz, z kolei wśród pracowników Urzędu Gminy najbardziej skuteczny był Kamil Garbacz. Obaj panowie otrzymali upominki od Wójta.

W ramach zabawy odbył się także konkurs rzutów karnych, w którym wzięła udział, kibicująca na trybunach, Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin.

Na zakończenie spotkania, przy grillu, obie drużyny dzieliły się wrażeniami i zapowiedziały kolejny pojedynek, który ma odbyć się jeszcze w tym roku.

inf/fot: ug.lubin.pl

Poprzedni artykułZawodowe rozgrywki PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej w Lubinie