„Silni razem” – to hasło przewodnie zawodowych rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej, które wystartują już we wrześniu.

Liga zyskała hasło przewodnie, a także nowe logo rozgrywek – Nowe logo rozgrywek nawiązuje do idei, które towarzyszą nam przy tworzeniu ligi zawodowej: jedność, fair play, wspólnota celów. Postanowiliśmy zmienić wizerunek, aby dać sygnał, że chcemy wspólnie stworzyć najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie – powiedział prezes PGNiG Superligi, Łukasz Gontarek.

W skład ligowej czternastki wejdzie dziesięć najlepszych drużyn minionego sezonu PGNiG Superligi. Nie zobaczymy w tym gronie Śląska Wrocław. Do grona najlepszych zespołów w kraju dołączyli mistrzowie grup I ligi – Meble Wójcik Elbląg i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz dwie drużyny z „dziką kartą” – PGE Stal Mielec i Wybrzeże Gdańsk.

Uczestniczące w rozgrywkach drużyny podzielone zostaną na dwie grupy – granatową i pomarańczową. Do każdej przynależeć będzie po siedem zespołów. Rozgrywkom towarzyszyć będą też specjalne wydarzenia. W lutym zorganizowany zostanie Weekend Gwiazd, podczas którego odbędzie się mecz z udziałem czołowych zawodników PGNiG Superligi.

Rozgrywki zawodowej PGNiG Superligi mają wystartować w połowie września. Liga będzie „zamknięta” na trzy lata, co oznacza, że w tym czasie żadna z drużyn nie spadnie do I ligi.

Skład zawodowej PGNiG Superligi Mężczyzn:

– Vive Tauron Kielce
– Orlen Wisła Płock
– KS Azoty Puławy
– MMTS Kwidzyn
– Górnik Zabrze
– KPR RC Legionowo
– Zagłębie Lubin
– Chrobry Głogów
– Gwardia Opole
– Pogoń Szczecin
– PGE Stal Mielec
– Meble Wójcik Elbląg
– Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
– Wybrzeże Gdańsk

inf: zaglebie.lubin.pl