W czwartkowe południe w Lubinie dokonano uroczystego otwarcia basenów odkrytych. Była pełna feta – przecięcie wstęgi, girlandy kwiatowe rodem z Hawajów dla wszystkich gości  i słomkowe kapelusze. W końcu lubinianie nie muszą jeździć do sąsiednich miast, by korzystać z kąpieli w upalne dni.

Na uroczystość otwarcia basenów przyszli chyba wszyscy samorządowcy lokalni i nie tylko. Zaproszono też grupy dzieci ze szkół podstawowych. To one jako pierwsze testowały wodne atrakcje tuż po wspólnej modlitwie, poświęceniu obiektu przez duszpasterza i przecięciu wstęgi. Jak zapowiada prezydent Lubina, Robert Raczyński, nie jest wykluczone, że obiekt zostanie rozbudowany, jeśli zainteresowanie będzie większe niż przypuszczano.

– To jest wydarzenie ponadmiejskie, bo z tego, co wiem, inni ludzie spoza miasta też będą do nas przyjeżdżać. Normalnie baseny będą otwierane od 1 maja. Mają podgrzewaną wodę. Koszt zamknął się kwotą około 12 mln złotych. Pojawią się jeszcze wydatki, bo będziemy uzupełniać ten plac. Jest pomysł, by przesunąć płot w  kierunku naszej rzeczki, czyli poszerzyć teren rekreacyjny – mówił prezydent podczas uroczystości.

Użytkowników na pewno będą interesowały ceny biletów, które są identyczne dla dorosłych i dzieci. To 8 złotych za jednorazowe wejście. Istnieje też możliwość kupienia biletów rodzinnych i karnetów. Basen będzie czynny od godziny 10.00 do 20.00. Warto wspomnieć, że w nieckach zastosowano jedną z najnowszych technologii, która zapewni czystość wody i higienę.

– Mamy tutaj do czynienia z filtrami okrzemkowymi. To nowy produkt  nie wszędzie stosowany. Pospolitym rozwiązaniem są filtry żwirowe. Te są ziemią okrzemkową, która jest rozpuszczane na specjalnych świecach, osadza się i zbiera zanieczyszczenia. Ta woda jest w ciągłym i zamkniętym obiegu. Woda jest badana kilka razy dziennie. Mamy specjalne dzienniki pomiarów.  Mierzymy to ręcznie, ale też za pomocą automatyki. Czystość wody jest zachowana. Parametry wymagane dla basenów będą podtrzymywane. Przed wejściem na plaże mamy tzw. nogomyjki, gdzie każdy zostawia zanieczyszczenia z trawy czy piasku. Warto też spłukać się pod prysznicami. Mamy tu standardowe procedury jak na basenach zamkniętych  – mówił Tomasz Kwaśnicki, inspektor nadzoru robót instalacyjnych sanitarnych.

Obiekty będą dostępne dla użytkowników od piątku 24 czerwca od godziny 10.00. 

 

Poprzedni artykułMgliste obietnice NFZ. Dosłownej deklaracji o leczeniu nie ma.
Następny artykułŚwiadectwa w domu, wakacje czas zacząć – FOTO

2 KOMENTARZE

 1. Cennik biletów na basen:

  normalny na cały dzień 8 zł, po godzinie 16:00 5 zł
  rodzinny 1+2 lub 2+1 21 zł na cały dzień 12 zł po 16:00
  rodzinny 1+3 lub 2+2 26 zł na cały dzień 16 zł po 16:00
  rodzinny 1+4 lub 2+3 30 zł na cały dzień 20 zł po 16:00
  karnet na 10 wejść 70 zł, na 20 wejść 120 zł

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.