Uczniowie szkół podstawowych w ramach „Dolnośląskiej e-Szkoły” uczestniczyli w projekcie “Wirtualna podróż do Pragi” na platformie edukacyjnej Fronter. To już III edycja interaktywnego projektu „Podróż po Europie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9 w Lubinie pod patronatem Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

 

Przez dwa miesiące trzyosobowe zespoły klas IV – VI z dolnośląskich podstawówek wykonywały kolejne zadania zdobywając wiedzę o historii i atrakcjach stolicy Czech oraz doskonaląc swoje umiejętności matematyczne i informatyczne. Poszerzali wiedzę z zakresu plastyki i muzyki w różnorodnych interaktywnych zdaniach z wykorzystaniem przeglądarek internetowych, Google mapy, programów komputerowych, filmów i grafiki. Uczestnicząc w tym projekcie, mieli możliwość rozwijania własnej kreatywności i twórczych działań oraz współpracy w ramach partnerstwa na linii uczeń – nauczyciel.

Po dwóch seriach zadań wyłonionych zostało osiem finałowych zespołów: SP 10 Bielawa, SP Bierutów, SP Buczyna, SP 3 Lubin, SP 9 Lubin, SP 4 Oleśnica, SP 1 Oława i SP 3 Trzebnica.

Zadaniem finałowym było opracowanie strony tytułowej na platformie edukacyjnej Fronter prezentującej drużynę i miejscowość z której pochodzi. Drugą częścią zadania było stworzenia dubbingu do bajki o przygodach Krecika oraz wykonanie fotomontażu.
Prace oceniane były przez jury, które wyłoniło laureatów projektu:

film z ogłoszeniem wyników:  https://youtu.be/3wbsK479kIs

I miejsce SP 10 Bielawa

II miejsce SP Bierutów.

III miejsce SP 9 Lubin.

A oto przykładowe prace:  SP 9 Lubin:

Najlepszy dubbing przygotowali uczniowie z SP 10 w Bielawie:

https://youtu.be/hWQnVAmY0z0

Sponsorami nagród było RCS Lubin, Pearson Central Europe Sp. z o.o., MKS Zagłębie Lubin.

Organizatorzy projektu to nauczyciele SP 9 w Lubinie:  Lidia Lasz, Sylwia Śmieszko i Krystyna Węgrzyn.

Poprzedni artykułTenis – sport z klasą – FOTO
Następny artykułZa naukę nagrody i wyróżnienia – FOTO