Tenis to sport, który Związkowi Pracodawców Polska Miedź służy do organizacji corocznego turnieju dla przedsiębiorstw będących członkami.  Finał VII Turnieju miał miejsce w Legnicy. Tytuł mistrzów w kategorii mężczyzn obronili zeszłoroczni tenisiści.

Tenis, szachy, piłka nożna czy biegi to kilka dziedzin sportu, które Związek Pracodawców Polska Miedź promuje, zapewniał nas Marcin Białkowski, wiceprezes zarządu związku.

– W tym roku to już jest siódma edycja Turnieju.  Jest duże zainteresowanie. Nasi członkowie bardzo chętnie przyjeżdżają na te zmagania. Chcemy ich zaktywizować nie tylko przez konferencje czy szkolenia, ale właśnie poprzez sport. Chcemy, by się integrowali i poznali się bliżej. Turniej to również dobra okazja, by w kuluarach wymienić doświadczenia nie tylko o sporcie, ale też o biznesie i służbowymi dokonaniami. Dziś poza oddziałami KGHM i spółkami Grupy Kapitałowej jest z nami m. in. Urbex czy SM Ustronie. Tych firm jest bardzo dużo. Zapraszamy wszystkich na następne lata. W tym roku eliminacje odbywały się w Głogowie, Polkowicach i Lubinie. Dziś w Legnicy mamy finał – dodawał wiceprezes.

W tegorocznym turnieju tytułu bronili Andrzej Baran z KGHM Zanam i Aleksandros Papadopulos z Zakładu Hydrotechnicznego.  – Jest ciężko i duża presja. Staramy się wygrywać – mówił w trakcie zawodów Aleksandros Papadopulos – Stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę. Bardzo nam się tu podoba. Zawsze to coś nowego niż regularne granie w jednym klubie – dodawał mistrz.

Panowie po raz kolejny zdobyli szczyt podium. W kategorii pań najlepsze okazały się Ewa Korwek i Joanna Potocka.

Poprzedni artykułKilkanaście osób poszkodowanych. Kraksa pociągu z osobówką – FOTO
Następny artykułWirtualna podróż do Pragi z SP 9 Lubin