W dniu dzisiejszym na 51 bieg parkrun przybyło ponad 40 osób. Biegli, maszerowali aby w swoim czasie zameldować się na mecie.

Były też gratulacje dla 11-sto letniego Olka Rudziewicza, który zdobył nagrodę główną w konkursie plastycznym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez parkrun Polska. W nagrodę otrzymuje zegarek biegowy firmy Timex.
Biegi parkrun przeznaczone są dla każdej grupy wiekowe. Tu tempo narzuca sobie każdy sam i nie musi z nikim rywalizować. Ma to być przede wszystkim ruch dla przyjemności. Najważniejszy jest regularny udział a gdzieś na samym końcu czas.
Parkrunowcy odliczają czas do daty świętowania I urodzin i liczą swoje punkty zdobyte w ciągu roku. To dzień 25.06.2016.
Wiadomo już, że ilość zebranych punktów klasyfikuje na I miejsce Lucynę Stępień oraz Roberta Kapiec, który nie opuścił żadnego biegu a na swoim koncie zebrał 4503 punkty
Generalnie nagradzane są 3 pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyzn, którzy w ciągu roku zdobędą największą ilość punktów.
Nagród zebrało się jednak tyle, że będzie można nimi obdarzyć więcej osób a ponadto żaden  uczestnik jubileuszowego biegu nie wyjdzie bez upominku. Będzie też tort, słodycze i napoje – mówi koordynator parkrun Lubin Andrzej Sowa.