Nie tak dawno, bo 20 czerwca 2015 roku z inicjatywy Andrzeja Sowy, koordynatora parkrun, odbył się pierwszy bieg w Lubinie. W najbliższą sobotę biegacze parkrun Lubin obchodzić będą jubileuszowy 50 bieg.

Dodatkowo jubileusz zostanie połączony z obchodami Dnia Dziecka. Tak więc dzieciaki do 12 roku życia mogą wziąć udział wraz z opiekunem w biegu na dystansie ok. 1000 m. Pozostali biegacze tradycyjnie pobiegną 5 km.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają na jubileuszowy tort, napoje oraz słodycze. Dla wszystkich dzieci przewidziane są okolicznościowe dyplomy. Dodatkowo zorganizowany jest konkurs plastyczny “Mój parkrun” który trwa do 28 maja. Zwycięzcy otrzymają nagrody: trzy zegarki biegowe oraz specjalne koszulki parkrun.

A wszystko rozpocznie się w Lubinie w Parku Wrocławskim o godz. 8:45. Impreza jest bezpłatna. Należy jedynie dokonać rejestracji oraz wydrukować osobisty Kod Uczestnika (www.parkrun.pl/lubin) i mieć przy sobie podczas biegu. Rejestrujemy się TYLKO raz a potem możemy brać udział w biegach parkrun na całym świecie.

Parkrun to nie tylko biegi. Możemy maszerować truchtać czy spacerować. Zachęcamy również do udziału osoby w wózkach inwalidzkich oraz rodziców ze swoimi maluchami w wózkach. Organizatorzy serdecznie zapraszają rodziny oraz wszystkich, którzy cenią sobie spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Kolebką biegów parkrun jest Londyn gdzie w 2004 roku dzięki grupie entuzjastów rozpoczęto bieganie. Na pierwsze spotkanie przybyło 13 osób. Dzisiaj w każdą sobotę biega średnio ponad 1000 osób.

Do Polski parkrun zawitał w 2011 roku dzięki inicjatywie Jakuba Fedorowicza. Obecnie jest 35 lokalizacji w kraju i prawie 38 000 zarejestrowanych osób.

Głównym celem parkrun jest nie tylko bieganie. To co wyróżnia nas na tle innych przedsięwzięć to jego różnorodność. Biegi organizowane są przez wolontariuszy rekrutujących się spośród biegaczy, zaangażowani są mieszkańcy, często również samorządy lokalne i firmy. Tak więc parkrun daje korzyści zarówno sportowe, rekreacyjne jak i te związane z aktywizowaniem i rozwojem społecznym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.parkrun.pl/lubin oraz facebook-u parkrun Lubin. Zapytanie można wysłać na: lubinbiuro@parkrun.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę