W Lubinie podczas uroczystości Bożego Ciała przez miasto przeszło 5 procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy rozstawionych w obrębie parafii. 

Jako pierwsi wyruszyli wierni z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy dołączyli do procesji, która swój początek miała pod kościołem pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Wierni przeszli ulicami Kopernika, al. Niepodległości, ul. Mieszka I i Piastowską. Procesja zakończyła się przy “małym kościele”.

Równolegle rozpoczęła się inna procesja prowadzona przez księży salezjanów z parafii pw. św. Jana Bosko. Tutaj wierni przeszli z Najświętszym Sakramentem ulicami Jana Pawła II, Wierzbową, Parkową, Jaworową, deptakiem wzdłuż ulicy Jaśminowej i Jesionowej i powrócili na ul. Wierzbową.

O godzinie 11:00 swój przemarsz rozpoczęła procesja z parafii pw. Św. Wojciecha. Jej trasa odbyła się ulicami Budowniczych LGOM, Krupińskiego, Gwarków, Jana Pawła II. Zakończenie odbyło się przy kościele na ul. Budowniczych LGOM.

O godzinie 11:30 ulicami: Szpakową, Żurawią, deptakiem przy Zespole Szkół nr 2, Kruczą, Sowią, Leśną przeszła procesja z parafii pw. św. Jana Sarkandra. Ostatnia stacja miała miejsce przy kościele na ul. Szpakowej.

Jako ostatni w uroczystym marszu przeszli wierni parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Ulicami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Leśną, Legnicką, Pawią i Kardynała Stefana Wyszyńskiego przeszło wiele osób, które adorowały Najświętszy Sakrament. Podczas przemarszu akompaniował chór górniczy przy ZG Lubin. Kilkunastu członków chóru pojawiło się także podczas procesji wyruszających z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i pw. Świętego Wojciecha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę