W ramach 23. kolejki rozgrywek piłki nożnej  A klasy grupy II Górnik Lubin podjął u siebie zespół LZS Czarnych Dziewień. Spotkanie było dość ciężkie, bo lubinianie nie mieli w składzie wielu ważnych zawodników. Dziewień zaś już w pierwszej połowie stracił jednego zawodnika, który opuścił boisko z czerwona kartką. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Do końca sezonu zostało jeszcze 7 spotkań, a Górnik Lubin gra różnie. Raz wygrana, raz przegrana co mocno wpływa na nastroje w szatni. Lubinianom w spotkaniu z LZS Czarni Dziewień brakowało wiary. – Ciężko nam idzie – mówił tuż przed końcem pierwszej połowy Dariusz Marczuk, kierownik drużyny – Po ostatniej porażce widać, że chłopaki nie ufają sobie. Muszą nabrać zgrania. Wygrana dziś bardzo im by się przydała, by ich podbudować przed kolejnym meczem ze Spartą Parszowice. Będzie to bardzo ciężki mecz.  – dodawał Marczuk.

W konsekwencji lubinianie ograli gości 3:2. Bramki dla Górnika strzelili:Żarczyński 39′, Tyrcz 48 i Skowron 69′.

Górnik Lubin zmierzy się ze Spartą Parszowice 7 maja o 17:00 na wyjeździe.