Pod Pomnikiem Marszała Polski Józefa Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała miejsce tuż po mszy świętej. 

Tłumów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego nie było, ale można powiedzieć, że Lubin uczcił jubileusz uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Wśród włodarzy samorządowych osobiście w uroczystości wziął udział tylko starosta powiatu lubińskiego. Prezydent i wójt wysłali swoich przedstawicieli.

– Jako pierwsi w Europie mogliśmy się szczycić konstytucją. Czasami, gdy słyszę teraz jak ktoś chce nas pouczać, w co mamy wierzyć, co mamy robić i jak mamy żyć to się pytam kto był pierwszy. My byliśmy, jesteśmy i będziemy. jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, że biało – czerwona to moja flaga, i jestem dumny, że moi przodkowie dali mi te miejsce w Europie – mówił podczas wystąpienia Adam Myrda.

Kwiaty pod pomnikiem Marszałka złożyli radni miejscy i powiatowi, delegacje szkół, przedszkoli, policji, straży pożarnej oraz różnych instytucji i związków zawodowych.