Zawody na strzelnicy w Stanisławowie zamknęły międzywydziałową spartakiadę Huty Miedzi Legnica O/KGHM Polska Miedź S.A.. Po podsumowaniu punktów z wszystkich dyscyplin okazało się, że I miejsce w tym roku zdobywa Wydział Pieców Szybowych.

Przez całą spartakiadę udział w zawodach brało blisko 100 hutników. Od grudnia hutnicy zmagali się w tenisie, darcie, piłce nożnej czy też w zajęciach w siłowni. Strzelanie w Stanisławowie było ostatnim etapem sportowych zmagań, które zaczęły się w grudniu 2015 roku. Zawody strzeleckie skupiły 7 trzyosobowych drużyn. Strzelanie  odbywało się z odległości 100 metrów. Każdy z zawodników oddawał 13 strzałów. Liczyło się 10 najlepszych.

– Zaczynamy spartakiadę od strzelania i kończymy strzelaniem. Strzelamy parę lat z rzędu i widać, że chłopaki, którzy strzelają są obyci z bronią. – mówił Sebastian Szczukiewicz, organizator z Wydziału Pieców Szybowych.
Była to już IV edycja strzelniczych zawodów, które zawsze odbywają się pod okiem zawodowców ze Stowarzyszenia KBK.

– Zawodnicy oddawali strzały do celu tylko z pozycji leżącej z broni popularnie nazywanej kałachami. Gro tych osób, które tu biorą udział to weterani tych zawodów. Obycie ich z bronią jest z roku na rok coraz większe. Robię te zawody z lżejsza duszą. Ludzie ci są niemal profesjonalistami w strzelaniu – mówił Dariusz Kraska ze Stowarzyszenia KBK.
Po podsumowaniu punktów zdobytych na poszczególnych etapach spartakiady najlepszym wydziałem okazał się w tym roku Wydział Pieców Szybów Szybowych. Drugie miejsce zajęli hutnicy z Wydziału Ciągłego Odlewania Miedzi, a trzecie Dział Głównego Energetyka.