Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie wzięła w środę ( 20 kwietnia) udział w Dniu Przedsiębiorczości, programie ogólnopolskim, któremu patronuje prezydent RP. Młodzi ludzie odwiedzili różne zakłady pracy, m.in. ZG Lubin.

Dzień Przedsiębiorczości dla młodzieży ponadgimnazjalnej odbywa się w całej Polsce. Daje on okazję, by nastolatkowie przyjrzeli się bliżej różnym branżom i zakładom pracy. Młodzież sama wybierała dokąd chce się udać.

– Nasza szkoła bierze udział w programie pierwszy raz po przerwie. Większość uczniów sama wybiera miejsca praktyk. Głównym celem tego programu jest weryfikacja swoich wyobrażeń o zawodzie. Nastolatkowie nie wiedzą do końca co chcieliby robić w przyszłości. Kto wie, może gdy zobaczą inne miejsca to może będą się tam lepiej czuli. Nasi uczniowie poszli obejrzeć m.in. PKS, Autocentrum Victoria, jedna osoba poszła do lokalnych mediów. Udali się tam w Dniu Przedsiębiorczości, gdzie chcieli zobaczyć jak wygląda praca w danej branży.  – tłumaczy koordynator projektu w ZS 2 Anita Koperniak.

Młodzi ludzie zaznaczają, że mają jeszcze sporo czasu na ostateczne decyzje o dalszym kierunku kształcenia czy myśleniu o przyszłym pracodawcy. Nie ukrywają jednak, że KGHM jest najciekawiej wyglądającą na tle lokalnych zakładów pracy spółką.

– Szczerze mówiąc, nie myślałem jeszcze o tym, ale myślę że powoli zaczynamy się interesować która firma ze spółek regionu ma najlepszą ofertę na przyszłość. Dziś jesteśmy w ZG Lubin by zobaczyć czy jest tu dla nas atrakcyjnie. KGHM to duża spółka i wyróżnia się ma atrakcyjne środki wsparcia dla pracowników i ich rodzin. To jedna z najlepszych firm jako przyszły potencjalny pracodawca mówi Dawid Kuter, mieszkaniec Żelaznego Mostu, uczeń II klasy AG ZS 2 w Lubinie.

Młodzież z ZS 2 w trakcie wizyty w ZG Lubin obejrzała filmy, które przybliżyły im charakter pracy i produkcji prowadzony przez spółkę nie tylko na terenie kraju, ale też zagranicy. Inżynier oddziału przygotował dla młodych ludzi garść informacji o zagadnieniach technicznych, co mogło stanowić nie lada ciekawostkę dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o pracy w kopalni.