Miedziowe Centrum Zdrowia, spółka z grupy kapitałowej KGHM zorganizowało kolejną konferencję naukową. Tym razem gospodarzem był oddział wewnętrzny MCZ. Spotkanie blisko 150 osób miało miejsce w CK Muza w Lubinie. Warsztaty odbyły się pod hasłem Interna 2016. 

 

Interna 2016 – uczymy się od najlepszych – to hasło kolejnej konferencji naukowej zorganizowane przez MCZ w Lubinie. – Trzeba przypomnieć że jednym z obowiązków lekarzy i słuby zdrowia jest podnoszenie kwalifikacji. Robimy to po to, by lepiej i skuteczniej pomagać naszym pacjentom. Dzisiejsze warsztaty organizowane przez oddział wewnętrzny MCZ są skierowane nie tylko dla lekarzy i pracowników MCZ, ale całego Zagłębia Miedziowego służą wymianie doświadczeń i podnoszeniu kwalifikacji. W MCZ każdy z oddziałów ma ambicje ma ambicje działać nie tylko na lokalnym forum, ale w szerszej skali. Jesienią ubiegłego roku konferencję organizował oddział kardiologi. Była też konferencja diabetologii, gastroenterologiczny. W tym roku będą też wiosenne warsztaty onkologiczne w Kudowie. To są warsztaty w których biorą udział onkolodzy i inni lekarze z całego kraju – mówił Edward Schmidt, prezes zarządu MCZ w Lubinie.

Celem konferencji było m.in. pogłębienie najnowszej wiedzy z zakresu chorób wewnętrznych.Wśród lekarskich sław z całej Polski prezentacje przygotowali m.in.dr n. med. Piotr Wierzbiński “Depresja, lęk, bezsenność a ból – mity oraz fakty”, prof. dr hab. n. med. Kazimierz Ciechanowski z Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie “Elektrolity – a co z tym sodem…?” oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Boros z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie “Współistnienie chorób obturacyjnych i układu krążenia – dylematy diagnostyczne i terapeutyczne”.