Zespół Szkół 1 w Lubinie rusza z naborem na nowy kierunek kształcenia. Gimnazjaliści mogą dostać się do klasy, w której będą uczyli się zawodu operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Edukacja jest możliwa dzięki współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

Nowa klasa powstaje we współpracy szkoły z kilkoma firmami z LSSE w Legnicy. – Nowy kierunek – operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych – da dzieci to dużo korzyści. Będą miały darmowy dojazd do firm, w których będą praktyki. Dwa dni w tygodniu to praktyka w strefie, a trzy to zajęcia teoretyczne w szkole. Jest to Zasadnicza Szkoła Zawodowa trwająca trzy lata. Ukończenie tej szkoły pozwoli na podjęcie pracy we wszystkich firmach, gdzie jest ekstruzja albo wtrysk. Takie elementy jak plastykowe wyposażenie samochodów czy np. lodówek czy pralek są produkowane w tej technologii. W takiej pracy można zyskać bardzo dobre zarobki. To tez okazja zatrudnienia nie tylko w strefie, ale i innych fabrykach. Egzaminy będą zdawane w firmach.  – mówi Magdalena Podhajska, kierownik Technologicznego Centrum Szkoleń w Lubinie.

Do nowej klasy zostanie przyjętych 18 osób. – Z firmami z LSSE w Legnicy współpracujemy od blisko roku. Pojawił się sygnał, że pracownik w takim zawodzie byłby przez część tych firm pożądany. W tej chwili mamy sześciu partnerów wśród tych firm, dla których chcemy wyszkolić młodych ludzi w tym zawodzie. Po części mamy kadrę pedagogiczną gotową do kształcenia w tym zawodzie. jest to jeden z wielu zawodów, gdzie znajomość podstaw mechaniki jest niezbędna. Do kształcenia typowo specjalistycznego będziemy zatrudniać pracowników tych partnerów, firm, którzy będą prowadzić w naszej szkole wybrane zajęcia zawodowe – dodaje Paweł Klimaszewski, dyrektor ZS 1 w Lubinie.

Poprzedni artykułSprawca fałszywego alarmu bombowego na ZG Rudna zatrzymany
Następny artykułDo Krakowa po zwycięstwo? Rycerze wiosny na fali