W niedzielnym meczu 23. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2-1 (2-0). Bramki dla gości zdobyli Aleksandar Prijović i Michał Kucharczyk, a dla Zagłębia trafił Krzysztof Piątek.

Goście przystąpili do ataku od samego początku. W 2. minucie Nemanja Nikolić podał do Aleksandra Prijovicia, a Szwajcar uderzeniem bez przyjęcia trafił wprost w interweniującego Martina Polačka. Kilka chwil później Prijović już się nie pomylił. Adam Hloušek kopnął piłkę w kierunku bramki Zagłębia, a Michał Kucharczyk zgrał ją głową do szwajcarskiego napastnika Legii, który pewnym strzałem pokonał wychodzącego z bramki bramkarza gospodarzy.

W 11. minucie Prijović znów uderzył na bramkę, jednak tym razem Polaček złapał futbolówkę. Cztery minuty później akcję przeprowadzili lubinianie. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, a ładny strzał głową oddał Arkadiusz Woźniak, ale piłka poleciała obok słupka. W 24. minucie Łukasz Janoszka kopnął mocno sprzed szesnastki, lecz Arkadiusz Malarz skutecznie interweniował. Dwie minuty później Starzyński zacentrował z rzutu wolnego, a głową uderzył Janoszka, ale ponownie Malarz nie dał się pokonać.

W 37. minucie Artur Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony boiska, a strzał głową oddał Nikolić, lecz doskonałą obroną popisał się Polaček. Minutę później było już jednak zero do dwóch. Tomasz Jodłowiec rozpoczął akcję gości podaniem do Nikolicia, który przyjął futbolówkę i zagrał do Kucharczyka, a skrzydłowy Legii nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

Pierwsza groźna akcja gospodarzy w drugiej połowie została zamieniona na gola. Starzyński podał do Krzysztofa Piątka, a napastnik Zagłębia precyzyjnym strzałem pokonał Malarza. Cztery minuty później Starzyński sam podjął próbę i uderzył sprzed pola karnego, ale piłka poleciała obok bramki. W odpowiedzi kolejny strzał oddał Prijović, lecz słowacki golkiper gospodarzy złapał futbolówkę. W 66. minucie Ondrej Duda podał do Jodłowca, a pomocnik “Wojskowych” uderzył z prawej strony pola karnego, jednak Polaček pewnie interweniował.

Tak dzisiejsze spotkanie podsumowali trenerzy:

Piotr Stokowiec: Gra lepsza niż wynik, nie można powiedzieć, że zespół nie starał się. Budowaliśmy akcje, w ten sposób, w który chcemy to robić. Mieliśmy bardzo dobre okazje do strzelenia bramek, ale dzisiaj słabiej zagraliśmy w defensywie. Takie błędy Legia skrzętnie wykorzystała. W drugiej połowie udało nam się odrobić jedną bramkę i próbowaliśmy wyciągnąć korzystny wynik. Mamy bardzo dobry materiał do analizy. Dzisiaj się nie udało, ale optymistycznie patrzymy w przód.

Stanisław Czerczesow: Najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że to nie będzie prosty mecz. Czasami szybko zdobyta bramka, nie jest korzystna dla meczu. Później strzeliliśmy drugiego gola i myśleliśmy, że mamy to spotkanie pod kontrolą. Jedziemy do domu ze świadomością, że wygraliśmy zasłużenie. W I połowie Zagłębie częściej było przy piłce. Natomiast w drugiej połowie to my byliśmy lepsi, ale rywale strzelili gola.

KGHM Zagłębie Lubin 1-2 Legia Warszawa

Bramki: Krzysztof Piątek 50 – Aleksandar Prijović 2, Michał Kucharczyk 38
Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 55. Damian Zbozień, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra – 9. Arkadiusz Woźniak (84, 22. Eryk Sobków), 20. Jarosław Kubicki, 17. Adrian Rakowski, 18. Filip Starzyński (70, 7. Krzysztof Janus), 14. Łukasz Janoszka (61, 25. Luís Carlos) – 26. Krzysztof Piątek.
Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 5. Artur Jędrzejczyk, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 6. Guilherme (58, 8. Ondrej Duda), 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Stojan Vranješ (32, 7. Ariel Borysiuk), 99. Aleksandar Prijović, 18. Michał Kucharczyk – 11. Nemanja Nikolić (75, 22. Kasper Hämäläinen).
żółte kartki: Zbozień, Luís Carlos, Čotra – Kucharczyk, Guilherme.
sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 8858.