Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wróciły na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet! Po bardzo emocjonującym spotkaniu miedziowe pokonały na własnym parkiecie Vistal Gdynia i są o krok od zajęcia trzeciego miejsca przed fazą play-off. Losy dzisiejszego meczu ważyły się do ostatnich sekund!

Jako pierwsza trafiła Sanja Premović, ale cztery kolejne bramki rzuciły przyjezdne. Podopieczne Bożeny Karkut dwa razy pokonały Małgorzatę Gapską, jednak dwoma bramkami odpowiedziały gdynianki. Znakomity początek w barwach miedziowych zaliczyła Sanja Premivić, która w niespełna kwadrans rzuciła cztery bramki. Zawodniczki Vistalu prowadziły na początku starcia już trzema bramkami, na szczęście lubinianki w porę się obudziły i po dwóch trafieniach Żany Marić był już remis po 7. Chwilę później miedziowe wyłuskały piłkę w obronie, sytuację sam na sam wykonała Julia Walczak i Zagłębie wygrywało 8:7. Vistal odzyskał prowadzenie, ale podopieczne Bożeny Karkut wrzuciły piąty bieg, rzucając trzy kolejne bramki. Niesione żywiołowym dopingiem Metraco Zagłębie grało dobre zawody. Między słupkami znakomicie spisywała się Monika Wąż, która broniła kolejne rzuty gdynianek. Przyjezdne nie składały jednak broni i przed przerwą zmniejszyły straty. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 14:13 na korzyść Metraco Zagłębia Lubin.

Drugą połowę gospodynie rozpoczęły zupełnie inaczej niż pierwszą. Lubinianki od początku narzuciły swój styl gry i po pięciu minutach po wznowieniu było już 19:15. Gdynianki w niespełna dwie minuty rzuciły trzy bramki i złapały kontakt. W 40.minucie mieliśmy już remis, co zapowiadało kolejne emocje. Vistal w 50.minucie zdobył bramkę w osłabieniu i wyszedł na prowadzenie – 24:23. Chwilę później mieliśmy 24:25, ale swoje pięć minut miała Mariola Wiertelak, która rzuciła dwie bramki, jedną dołożyła Joanna Obrusiewicz i było 27:25. W końcówce lubinianki odskoczyły jeszcze na trzy bramki, jednak przyjezdne znów złapały kontakt. Na minutę przed końcem było 31:30. Trzy dekundy przed końcem Vistal miał rzut wolny, rzut z drugiej linii oddała Monika Kobylińska, ale obroniła Monika Wąż! Metraco Zagłębie wygrało z Vistalem i jest o krok od zajęcia trzeciego miejsca przed fazą play-off.

MVP meczu: Sanja Premović (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 31:30 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka , Załęczna 3, Semeniuk 1, Obrusiewicz 4, Konofał , Paluch 1, Premović 7, Wiertelak 2, Walczak 2, Marić 8, Jochymek 2, Milojevic 1.

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Szwonka – Kobylińska 9, Kulwińska 5, Matieli , Janiszewska 3, Galińska 5, Olszowa 1, Tasić , Kozłowska 1, Stanulewicz 3, Urbaniak 1, Łabuda 2.

Sędziowie: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka, Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz