Mieszkańcy Lubina doczekali się remontu ulicy 1 Maja. Urząd Miejski w Lubinie otrzymał na ten remont rządową dotację. Całkowity koszt modernizacji to 5 mln złotych. Choć przetarg jeszcze nie jest nawet ogłoszony, to wiadomo, że do końca 2016 roku ulica 1 Maja będzie jak nowa.

Jezdnia można powiedzieć – pamięta zamierzchle czasy. Jak dotąd była tylko “łatana”. Jest w opłakanym stanie, co powoduje, że bywa skrzętnie omijana przez kierowców. Jak mówią – szkoda samochodu na ten ser szwajcarski.

– O dotację od rządu na remont ulicy 1 Maja staraliśmy się od ubiegłego roku. Otrzymaliśmy 2 mln 400 tys. zł. Modernizacja będzie kompleksowa. Ta ulica nie należała wcześniej do miasta. Była we władaniu zarządu województwa. W ramach porozumienia, gdzie część obwodnicy przejął Marszałek, miastu oddano część trasy wojewódzkiej, a w tym ulicę 1 Maja – tłumaczy Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

W trakcie remontu wymieniona zostanie nawierzchnia. Powstaną nowe chodniki i oświetlenie. Modernizacji poddane zostaną również instalacje kanalizacyjne. To nie wszystko. – Przy okazji rozpocznie się tez remont łączącej się z 1 Maja ulicy – M.C. Skłodowskiej. Dotacja jest tylko na 1 Maja. Modernizacja Skłodowskiej to drugi etap. W przyszłości w okolicy zamkniętej tam od lat stacji benzynowej powstanie rondo – informuje Mamiński.

Przetarg na remont 1 Maja będzie ogłoszony do końca marca 2016. Cała modernizacja powinna zamknąć się do końca 2016 roku. Całkowity koszt odnowienia 1 Maja to 5 mln złotych. Oprócz dotacji rządowej miasto otrzyma wsparcie od Starostwa Powiatowego w wysokości 1 mln 225 tys. złotych.

Poprzedni artykułNegocjacje z Tauronem trwają – gminy szykują batalię
Następny artykułWypadek pod Miłosną