Grupa uczniów I LO w Lubinie bierze udział w projekcie społecznym “Misja wizerunek” w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii”. Młodzi ludzie mają zamiar uświadomić społeczeństwu jak ważna jest autoprezentacja, wizerunek i komunikacja niewerbalna, czyli mowa ciała. Wiele porad już umieszczają na swojej stronie internetowej i w portalach społecznościowych. Największe wydarzenie jednak zaplanowali na 19 marca w CK Muza w Lubinie. 

Cel przedsięwzięcia? Stworzenie własnej inicjatywy obywatelskiej. Grupa pięciorga uczniów z I LO w Lubinie wzięła udział w projekcie zachęcona uczniami, którzy zajmowali się olimpiadą w ubiegłym roku. Tym razem Piotr Nowicki, Aleksandra Mika, Marta Bartkiewicz,  Piotr Włodarczak i Wiktoria Pokryszczak  pracują nad zadaniem pod hasłem “Misja – wizerunek”. –  Chcemy pokazać, że to, w jaki sposób się prezentujemy wpływa na nasze życie codzienne. Są to aspekty, o które warto zadbać – wyjaśnia Piotr Nowicki. Projekt jest autorski i wpisuje się w ogólnopolskie przedsięwzięcie. Uczniowie z całego kraju w ramach konkursu “Zwolnieni z teorii” mogą prezentować swoje pomysły i projekty społeczne.

Pomysł uczniów I LO już się krystalizuje. – Prowadzimy stronę na facebooku. Zamieszczamy tam praktyczne porady, które może wykorzystać każdy nasz odbiorca. Oprócz tego mamy własną stronę internetową, gdzie nasz projekt można poznać dokładniej. Można poczytać o wszystkich uczestnikach projektu i o tym, co robimy. Poza tym działamy jeszcze na innych portalach społecznościowych. Skupiamy się na redagowaniu własnych artykułów, w których zawarte są porady na temat autoprezentacji czy komunikacji niewerbalnej – tłumaczy Aleksandra Mika. – Nasze artykuły podzieliśmy na sekcje, np. kolory, gdzie zamieściliśmy informacje o tym, jakie uczucia budzą w nas poszczególne barwy, do jakich sytuacji warto je dobierać. Poza tym  podejmujemy kwestie  ubioru lub dodatków, jakie dopasowujemy do naszego stroju czy figury – dodaje Marta Bartkiewicz.

Młodzi ludzie już zorganizowali większe wydarzenie. Zapowiadają, że 19 marca w CK Muza w Lubinie będzie okazja. – Staramy się, by nasze porady trafiały do każdego. Dlatego mamy zamiar przeprowadzić w Muzie warsztaty wizerunkowe. Wiemy, że nasze porady w internecie trafiają przede wszystkim do młodych ludzi. Na warsztaty będzie mógł przyjść każdy niezależnie od wieku. Specjalnie na tę okazję przyjedzie uznana stylistka z Wrocławia, która przybliży temat autoprezentacji zewnętrznej – mówi Aleksandra Mika.

Młodzież z I LO ma szanse na wygraną w konkursie ogólnopolskim “Zwolnieni z Teorii”. Olimpiada kończy się 31 marca, ale młodzież już zapowiada, że niezależnie od wyników projekt będzie kontynuowany.

I LO, Lubin

Poprzedni artykułSerce Górnika znowu pomoże dziecku
Następny artykułBezpieczna kobieta – naucz się jak pokonać napastnika