Rusza kolejna, siódma już edycja nieodpłatnego kursu samoobrony dla pań pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”. Zapisy będą trwały do 29 lutego 2016 roku albo do wyczerpania miejsc.

Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzi zapisy na kolejną edycję programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna Kobieta”, które będą trwały do 29 lutego 2016 roku albo do wyczerpania limitu 100 miejsc. Kurs poprowadzi instruktorka z lubińskiej szkoły Krav Maga, pani Agnieszka Kazimierów.

Przypominamy, iż techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak, aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku.

15 marca w pubie “Euforia” w Lubinie kursantki będą mogły trenować, a przede wszystkimi uczyć się samoobrony w lokalu, czyli miejscu, gdzie jest mała przestrzeń, tłum ludzi i brak możliwości szybkiego oddalenia się od sprawcy.

Kolejnym ze spotkań poza salą gimnastyczną będzie trening „Na Szpilkach”, który odbędzie się 22 marca w galerii Cuprum Arena w Lubinie, podczas którego panie nauczą się samoobrony w mniej komfortowych strojach, bowiem na szpilkach.

A na koniec kursu, podobnie jak w latach ubiegłych, 31 marca panie wezmą udział w treningu związanym z samoobroną w miejskich środkach transportu. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lubinie. Trening w autobusie będzie poprzedzony miesięcznym treningiem na sali gimnastycznej tak, by panie uczestniczące w programie „Bezpieczna Kobieta” mogły sprawdzić swoje nowe umiejętności w realnych warunkach.

Patronatem po raz siódmy akcję objął Starosta Lubiński, który sfinansował 10 spotkań, we wtorki i czwartki, w godzinach 18.00-19.30. Będą się one odbywały od 01 do 31 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Kilińskiego 12 w Lubinie.

Wszystkie zainteresowane bezpłatnym udziałem w naszym programie panie, prosimy o zapisanie się pod numerem Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP Lubin – 76 8406 246 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00), a także u instruktorki , pod nr telefonu: 533 096 118. Liczba miejsc jest ograniczona do 100, zatem o uczestnictwie zdecyduje kolejność zapisów.

inf. asp. Sylwia Serafin Zespół ds. Profilaktyki Społecznej KPP Lubin

Poprzedni artykułMisja – wizerunek – projekt ku poprawie prezentacji własnej
Następny artykułAby wygrać trzeba grać