Mieszkańcy powiatu lubińskiego mogą skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i szczepień. Programy realizowane przez starostwo to m.in. badania osteoporozy, prostaty, szczepienia przeciw grypie czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Do projektów mogą przystąpić osoby z konkretnych grup wiekowych i oczywiście mieszkańcy powiatu lubińskiego.

W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe z budżetu powiatu na projekty zdrowotne przeznaczyło prawie 300 tys. złotych. W tym roku wiele programu jest kontynuowanych. W określonych punktach medycznych na terenie Lubina ( CDT Medicus, Przychodnia przy ulicy Słonecznej ) mieszkańcy gmin znajdujących się na terenie powiatu lubińskiego mogą wziąć udział w kilku projektach zdrowotnych.

Mężczyźni w wieku od 50 do 65 lat mogą zbadać się pod kątem raka gruczołu krokowego. Panie z przedziału od 45 – do 65 lat mogą poddać się badaniom na osteoporozę. Jest też coś i dla młodszych. Dziewczęta z rocznika 2003 kwalifikują się do projektu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Poza tym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wpisać się do projektu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak dotąd skorzystało z niego około 1300 uczniów.

 

 

Poprzedni artykułOcelot, misie i serduszka – Walentynki dla chorego Mateusza – FOTO
Następny artykułPUP: koniec pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego