Lubinianie mieli niecodzienną okazję, by w kościele pw. Św. M.M. Kolbego na Przylesiu wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Galę noworoczną w piątek w Legnicy a w sobotę w Lubinie zorganizował KGHM. Na scenach w kościołach wystąpili m.in. Krzysztof Cugowski i zespół Bracia.

Repertuar był głównie bożonarodzeniowy, ale oprócz kolęd można było posłuchać kilku szlagierów zespołu Bracia oraz ciekawą interpretację piosenki Czesława Niemena. Obok Krzysztofa Cugowskiego i jego synów z przyjaciółmi niecodziennym głosem pochwalili się Iwona Handzlik i Marcin Bronikowski.
W Legnicy koncert miał miejsce w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła. W Lubinie gala odbyła się w świątyni przy ulicy Orlej. KGHM na koncerty zaprosił mieszkańców tych miast bezpłatnie. Przygotowano po 1000 miejsc siedzących. To już kilkuletnia tradycja, że miedziowa spółka zaprasza nietuzinkowe gwiazdy, by wspólnie z mieszkańcami terenu, na którym prowadzi działalność wydobywczą świętować czas karnawału.

– Na pewno trzeba było z repertuaru naszego z synami wybrać odpowiednie piosenki. Kolędy są kolędami więc z tym nie było problemu. To bardzo dobrze, że są organizowane takie koncerty. Zwłaszcza, że taka firma jak KGHM, którą stać na wiele daje jakieś darmowe koncerty dla społeczeństwa. Nie wszystkie firmy tak postępują. Do kościoła przychodzi spokojniejsza publiczność, która znajduje się tutaj nie tylko dla koncertów. Jest bardzo fajnie. W Legnicy było podobnie. W tym roku śpiewaliśmy też kolędy dla Polsatu. Kościoły są fajne akustycznie, ale nie wszystkie. Musze powiedzieć, że ten kościół bardzo dobrze brzmi. Wczoraj w Legnicy było dużo odbić, a tutaj bardzo dobrze się gra – mówił Krzysztof Cugowski.

Poprzedni artykuł31 bieg parkrun w Lubinie – FOTO
Następny artykułPrezydent na sesji powiatowej!