Już w sobotę lubinianie będą mogli wziąć udział w Gali Noworocznej organizowanej przez KGHM. Przypominamy, że koncert zaplanowano na 18 w kościele przy ulicy Orlej w Lubinie. Dzień wcześniej taki sam repertuar z udziałem m.in. zespołu Bracia obejrzą legniczanie. 

W piątek w katedrze w Legnicy, a w sobotę w kościele pw. Św. M.M. Kolbego na lubińskim Przylesiu będą miały miejsce gale noworoczne serwowane mieszkańcom od czterech lat przez KGHM. Wstęp na koncert  jest bezpłatny.

– W ramach strategii CSR dla społeczności lokalnej organizujemy tradycyjnie jak co roku koncerty noworoczne. W tym roku główną gwiazdą będzie Krzysztof Cugowski wraz z synami, czyli zespół Bracia. Wystąpi również Iwona Handzlik i Marcin Bronikowski. Są to artyści operowi. Zapraszamy wszystkich. Zapewniamy 1000 miejsc siedzących zarówno w Lubinie, jak i Legnicy. – mówi Elżbieta Rot z Departamentu Komunikacji CSR KGHM .

Koncerty poprowadzi Tomasz Kammel. Warto wspomnieć, że każdego roku organizatorzy dbają o to, by w świątyniach, w których odbywają się gale noworoczne było ciepło. I tym razem nie ma obaw, że aura przeszkodzi w spokojnym wysłuchaniu repertuaru.

Poprzedni artykułWzgórze Zamkowe – koncerty, wystawy, warsztaty
Następny artykułPonad 600 tys. osób odwiedziło Park w 2015 roku