XXIV finał WOŚP w Lubinie zacznie się już w sobotę 9 stycznia podczas gali FEN 10. Niedziela zaś to zawody sportowe dla dzieci, występy wokalne w klubie Ave Cezar i kwesta w mieście.

Mimo wielu krytycznych uwag pod adresem WOŚP i jej lidera Jurka Owsiaka XXIV finał będzie miał miejsce w całej Polsce. Lubin również zagra. Wolontariusze, którzy zgłosili się do XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przejdą w sobotę rano odpowiednie szkolenia. W tym roku WOŚP zagra z myślą o zakupie sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. – W SP 10 w niedzielę o godzinie 9 Ewa Sosnowska przygotowuje turniej sportowy dla dzieci klas I-IV. Kadra pedagogiczna szkoły zaplanowała gry i zabawy. Wszystko potraw do 13:00. Przyjść może każdy. Wielkie Granie zacznie się już w sobotę 9 stycznia od godziny 20.00 Będzie to miało miejsce na Gali FEN 10 w hali widowiskowo – sportowej w Lubinie. W klubie Ave Cezar na Przylesiu o godzinie 14.00 odbędzie się koncert „Dzieci dzieciom”. Weźmie w nim udział młodzież, która już się zgłosiła. Impreza potrwa około 2 godziny. – mówi Beata Rzepka, szef sztabu WOŚP w Lubinie.
Poza wydarzeniami sportowymi i muzycznymi na ulicach Lubina pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP. Organizatorzy zachęcają do udziału i zaangażowania. W tym roku Lubin nie poprowadzi licytacji. Centrum sztabu WOŚP w tym roku będzie miało miejsce w biurze komendy Hufca ZHP przy ulicy 1 Maja 17a.
Wolontariusze, którzy zgłosili się do udziału w tegorocznym finale WOŚP powinni pamiętać, że ich szkolenie będzie miało miejsce w sobotę o godzinie 9:30 w ZS1 przy ulicy Kościuszki w Lubinie.

Poprzedni artykułPodwójne morderstwo w Księginicach?
Następny artykułStraż miejska pomoże odpalić auto