Poranny mróz nie przeszkodził 40 uczestnikom cotygodniowych, bezpłatnych biegów parkrun, na wzięcie udziału w sobotnim biegu.

Punktualnie o godzinie 9:00 w Parku Wrocławskim zebrała się grupka zapalonych biegaczy, której nie straszny był poranny mróz.

Na samym początku organizator parkrun w Lubinie – Andrzej Sowa podsumował pierwsze pół roku biegów w Lubinie.

“W ubiegłym roku najwięcej punktów biegowych zdobyła Anna Kołodziej (2398 pkt) oraz Robert Kapiec (2081 pkt) Obydwoje pochodzą z Lubina. Dodatkowo Robert Kapiec był obecny na wszystkich, jak dotąd, organizowanych biegach w Lubinie. Najszybszymi osobami byli Tobiasz Belgrau z Kołobrzegu (17.32) oraz Anna Fuczek z Wrocławia (21.48). W Lubinie najszybciej jak dotąd pobiegli: Anna Zaczyńska (23.33) oraz Arkadiusz Szlendak (18.09). Wśród wolontariuszy, najbardziej aktywną osoba była Elżbieta Sowa, która 24 razy brała udział jako wolontariusz.”

Wszystkim uczestnikom złożono podziękowania i zagrały fanfary.

W bieżącym, 29 biegu parkrun Lubin, wzięło udział 40 osób, w tym sześciu debiutantów, którzy ubrani w czapki i rękawiczki przebiegli pięciokilometrowy dystans. Wśród biegaczy, pojawił się mistrz świata w Nordic Walking – Bogdan Grygorowicz, który ostatecznie na mecie osiągnął 17 rezultat dnia. Podczas noworocznego parkrun 4 osoby poprawiły swój życiowy wynik na dystansie 5 km.

Następny bieg zaplanowano na 9 stycznia na godzinę 9:00

Poniżej prezentujemy fotogalerię z dzisiejszych zmagań:

 

Poprzedni artykułPierwszy parkrun w nowym roku
Następny artykułZmienia się harmonogram odbioru odpadów w gminie Lubin