Po raz pierwszy w nowym roku, w najbliższą sobotę o godzinie 9:00, odbędzie się kolejny bieg Parkrun. Wolontariusze zachęcają do udziału wszystkich chętnych, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie www.parkun.pl/rejestracja Przy okazji noworocznego biegu, zapraszają również osoby niepełnosprawne, także te, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Parkrun Lubin jest BEZPŁATNYM biegiem z pomiarem czasu, organizowanym regularnie w każdą sobotę o godz. 9.00 w Park Wrocławskim w Lubinie.

Biegi parkrun rozgrywane są na dystansie 5 km i przeznaczone są dla wszystkich biegających, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu zaawansowania, czy też wieku. Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości lub uzupełnienia planu treningów. Główny cel, to zachęcić wszystkich do wspólnego, regularnego biegania. Biegi parkrun są otwarte dla wszystkich i co ważne, udział w nich jest BEZPŁATNY!

Jedynym warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji w systemie parkrun w celu możliwości identyfikowania uczestników i podania ich rezultatów. Po dokonaniu rejestracji wystarczy wydrukować nadany indywidualny kod kreskowy i przynieść go ze sobą na bieg. Rejestracja w systemie jest jednorazowa i nie trzeba dokonywać jej ponownie przed kolejnym biegiem. Po zarejestrowaniu się należy ustawić swój budzik na sobotę rano i dołączyć do nas!

Bieg Lubin jest częścią inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii, a która jest obecna w coraz większej liczbie krajów. Więcej informacji na temat biegów z cyklu parkrun w Polsce znaleźć można pod adresem www.parkrun.pl, informacja o biegach organizowanych w pozostałych krajach można znaleźć na www.parkrun.com.

Po zakończonych biegach zachęcamy uczestników do wspólnego spotkania przy herbacie lub kawie w pobliskiej kawiarni . Przyjdź i stań się członkiem rodziny parkrun!

Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnie nowym biegaczem/biegaczką chcącym rozpocząć swoją “biegową wędrówkę”, czy też bardziej zaawansowanym zawodnikiem/zawodniczką, będziesz zawsze mile widziana(y) w ramach parkrun!

Poniżej prezentujemy trasę biegu po ścieżkach Centrum Edukacji Przyrodniczej – Parku Wrocławskim

 

Poprzedni artykułKoncert kolęd Pospieszalskich
Następny artykułMróz nie wystraszył parkrunowców – FOTO