Zawodniczka Klubu Rugby Miedziowi Lubin, Marcelina Falkiewicz, w miniony weekend wzięła udział w konsultacji Kadry Narodowej Kobiet w Rugby7. To pierwsza rugbystka z naszego miasta, która miała okazję trenować pod okiem trenera reprezentacji Polski, Tomasza Kapustki.

Lubinianka, wypożyczona w tym sezonie do sąsiednich Błyskawic Rugby Wrocław, zaliczyła w niedzielę bardzo udany debiut w biało-czerwonych barwach.

KPKR7 - Marcelina Falkiewicz Z powodu kontuzji kilku zawodniczek z podstawowego składu dostałam propozycję wzięcia udziału w weekendowej konsultacji kadry rugby w Poznaniu. To dla mnie wielkie wyróżnienie, więc od razu się zgodziłam – wspomina Marcelina Falkiewicz. – Przez piątek, sobotę i niedzielę trenowałam pod okiem trenera Tomasza Kapustki, wspólnie z najlepszymi rugbystakmi w Polsce, co na pewno zaprocentuje w najbliższych turniejach – dodaje rugbystka.

Zwieńczeniem weekendowych przygotowań Polek był występ w towarzyskim V Memoriale Bogusława Rybackiego, działacza zasłużonego dla poznańskiego rugby. W drodze po zwycięstwo Biało-Czerwone pewnie pokonały kolejno drużynę Black Roses Poznań i Byskawic Rugby Wrocław. O pierwsze miejsce zmierzyły się natomiast z rugbystkami z Berlina, pewnie pokonując rywalki zza naszej zachodniej granicy i w rezultacie wygrywając cale zawody.

KPKR7 - Marcelina Falkiewicz 2-To pierwszy występ Marceliny Falkiewicz w biało-czerwonych barwach, ale – jak przyznaje prezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin, Tomasz Nimczyk – pewnie nie ostatni. Cały klub jest bardzo dumny i mocno trzymamy kciuki za naszą Marcelinę, która pierwsze kroki w rugby stawiała właśnie w Lubinie. Ta historia pokazuje jak wiele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie. Mamy też nadzieję, że dzięki temu na naszych treningach pojawi się jeszcze więcej dziewczyn chcących grać w rugby i śladem Marceliny pójdzie z czasem więcej rugbystek z Lubina – mówi prezes lubińskiego klubu.

inf. oraz fot. KRML

Poprzedni artykułMartyna z Lubina prawie podbiła Warszawę
Następny artykułMają propozycję na jesienną nudę